• Zaandam İle Güney Amerika
  • Zaandam İle Güney Amerika
  • Zaandam İle Güney Amerika
  • Zaandam İle Güney Amerika
  • Zaandam İle Güney Amerika
  • Zaandam İle Güney Amerika

Zaandam İle Güney Amerika

2.799,00 EUR
İç Kabin Kişi Başı
2.799,00 EUR
Dış Kabin Kişi Başı
3.049,00 EUR
Balkonlu Kabin Kişi Başı
4.049,00 EUR


TUR KODU BAŞLANGIÇ TARİHİ BİTİŞ TARİHİ
G190321GB 21.3.2019 5.4.2019
1. Gün İSTANBUL - BUENOS AIRES

Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 12.30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 015 no’lu seferi ile saat 10.25’de Buenos Aires ‘e hareket. Yerel saat ile 22.35’de Buenos Aires ‘e varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Buenos Aires limanında demirli olan gemimize transfer. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Geceleme gemide.
 

2. Gün BUENOS AIRES

Gemimiz limandan saat 18.00'de ayrılacaktır.

3. Gün MONTEVIDEO

Gemimiz Montevideo limanınaa saat 08.00'de yanaşacakır. Montevideo, Uruguay'ın en önemli ve en büyük liman kentidir. Gemimiz limandan saat 18.00'de ayrılacaktır. 

4. Gün DENİZDE SEYİR

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.

5. Gün DENİZDE SEYİR

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.

6. Gün STANLEY

Gemimiz Stanley limanına saat 08.00'de yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberin düzenleyeceği ekstra turlara katılabilirler. Gemimiz limandan saat 18.00'de ayrılacaktır. 

7. Gün MACELLAN BOĞAZI'NDAN SEYİR HALİNDE GEÇİŞ

Macellan Boğazı'ndan Geçiş

8. Gün PUNTA ARENAS

Gemimiz Punta Arenas limanına saat 06.00'da yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberin düzenleyeceği ekstra turlara katılabilirler. Gemimiz limandan saat 18.00'de ayrılacaktır. 

9. Gün USHUAIA

Gemimiz Ushuaia limanına saat 12.00'de yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberin düzenleyeceği ekstra turlara katılabilirler. Gemimiz limandan saat 20.00'de ayrılacaktır. 

10. Gün CAPE HORN'DAN SEYİR HALİNDE GEÇİŞ

Cape Horn'dan Seyir Halinde Geçiş

11. Gün SARMIENTO KANALINDAN GEÇİŞ

Sarmiento Kanalı'ndan Geçiş

12. Gün ŞİLİ FİYORDLARI'NDAN SEYİR HALİNDE GEÇİŞ

Şili Fiyordundan Seyir Halinde Geçiş

13. Gün PUERTO MONTT

Gemimiz Puerto Montt limanına saat 08.00'de yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberin düzenleyeceği ekstra turlara katılabilirler. Gemimiz limandan saat 17.00'de limandan ayrılacaktır.

14. Gün DENİZDE SEYİR

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.
 

15. Gün SAN ANTONIO - SANTIAGO - BUENOS AIRES

Gemimiz yerel saat ile 05.00’da San Antonio Liman’ına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve havalimanına transfer olmadan önce serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Santiago şehir turuna katılabilirler. Bu tur esnasında, Sırası ile merkezinden uzaklaşarak şehre hâkim, en ünlü tepesi olan St. Christobal’dan panoramik olarak şehri seyrediyoruz. Daha sonra ünlü Plaza D’armas meydanın görüyoruz. Devamında güney Amerika’nın ilk kiliselerinden olan ünlü Meryem ana kilisesini ziyaret ediyoruz. Buna müteakip, Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk’ün büstünün yer aldığı parkta bir mola veriyoruz, ziyaret sonrası Şili nin en ünlü pazarlarından olan Mercado Central’a  gidiyor ve kısa bir serbest zaman vererek bölgenin ünlü yerel hediyelik ürünlerini alma şansına sahip oluyoruz. Zamanımıza bağlı olarak şehrin ünlü caddelerinden geçerek kalan panoramik şehir turumuzu tamamlayarak havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrasında, yerel bir havayolu ile saat 19.25’de Buenos Aires’e hareket. Yerel saat ile 21.25’de Buenos Aires’e varış. Burada yapacağımız aktarma sonrası Tük Havayolları’nın, TK 016 no’lu seferi ile saat 23.15’de İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

16. Gün İSTANBUL

Yerel saat ile 21.50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.TUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Türk Havayolları ile İstanbul – Buenos Aires - İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti

* Yerel bir havayolu ile Santiago – Buenos Aires arası ekonomi sınıfı uçak bileti

* 5* Zaandam gemisinde 14 gece tam pansiyon bazında konaklama

* Programda belirtilen tüm transferler

* Tecrübeli rehberlik hizmeti (Grup 20 kişi olduğu takdirde Türkçe rehberlik hizmeti verilecektir.)

 

 


TUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler

* Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme v.s)

* Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar

* Havalimanı vergileri & Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

* Liman vergileri

* Geminin servis personeli bahşişleri   

* Vize ücreti

* Yurtdışı çıkış harcı 


NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER

Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve Holland America Line şirketlerinden alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten STH Travel sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü STH Travel programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.

*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 20 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir.

*Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir a det takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurmak zorundadırlar.

*Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu edenler yemeklerini geminin başka restoranlarında da alma hakkına sahiptirler.

*Özellikle gemi seyahatiniz esnasında sizlere başkalarının telefon ile ulaşması son derece zordur. Geminin uydu sistemi ile görüşmeler sağlanabilir ancak dakikası yaklaşık 17 USD civarındadır.(taxlar dahil).

*Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide alışveriş ve casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.

*Gemiye içki sokmak kesinlikle yasaktır.

*Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından önemlidir.

*Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

*Geminin uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Dakikası yaklaşık 1,5 USD civarındadır.

*Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da STH Travel sorumlu olmayacaktır.

*Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir.

*Vize alımları için en az 15 iş günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız.

*Dünyada ki kredi krizi ve petrol üretimindeki azalmadan ötürü değişken petrol fiyatları vergilerde artışa neden olmaktadır..Tüm uluslar arası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları ve gemi şirketleri tarafından bu zamlar fuel surcharge adı altında belirtilir.. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda STH Travel un herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Gemi şirketinin ve  Havayolunun biletine gelecek vergi, sigorta vb artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır.
DİĞER TARİHLER

AÇIKLAMA TUR TARİHİ FİYAT
Zaandam ile Güney Amerika - İç Kabin Kişi Başı 21.3.2019 2.799,00 EUR
Zaandam ile Güney Amerika - Dış Kabin Kişi Başı 21.3.2019 3.049,00 EUR
Zaandam ile Güney Amerika - Balkonlu Kabin Kişi Başı 21.3.2019 4.049,00 EUR
STH Mice