• Costa Favolosa ile Uzun Akdeniz
  • Costa Favolosa ile Uzun Akdeniz
  • Costa Favolosa ile Uzun Akdeniz
  • Costa Favolosa ile Uzun Akdeniz
  • Costa Favolosa ile Uzun Akdeniz
  • Costa Favolosa ile Uzun Akdeniz
  • Costa Favolosa ile Uzun Akdeniz

Costa Favolosa ile Uzun Akdeniz

999,00 EUR
İç Kabin Kişi Başı
999,00 EUR
Dış Kabin Kişi Başı
1.249,00 EUR
Balkonlu Kabin Kişi Başı
1.499,00 EUR


TUR KODU BAŞLANGIÇ TARİHİ BİTİŞ TARİHİ
G190413OR 13.4.2019 24.4.2019
GÜN LİMAN VARIŞ KALKIŞ
1 Barcelona, Spain, ES 18:0
2 Marseille, France, FR 08:0 17:0
3 Savona, Italy, IT 09:0 16:3
4 Marseille, France, FR 17:0
5 Denizde, D
6 Malaga, Spain, ES 09:0 19:0
7 Denizde, D
8 Lisbon, Portugal, PT 08:0
9 Lisbon, Portugal, PT 16:0
10 Cadiz, Spain, ES 09:0 19:0
11 Denizde, D
12 Barcelona, Spain, ES 08:0


1. Gün İSTANBUL - BARSELONA

Sabiha Gökçen  Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 07.00’de buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra 09.30’da Türk  Havayollarının TK 1835 no’lu seferi ile Barselona’ya hareket. Yerel saat ile 12.20'de varış. Gemimiz limandan saat 18.00'de ayrılacaktır. 

2. Gün MARSILYA

Gemimiz Marsilya limanına saat 08.00'de yanaşacaktır. Marsilya limanı ticaret hacmi ve alan olarak Akdeniz'in en büyük limanıdır.Limanın şehir merkezine olan uzaklığı otobüsle yaklaşık 25 dakika kadardır. Bu limanda görülmeye değer iki şehir vardır. Bunlardan biri Aix-en Provence ve diğeri de Marsilya şehridir. Aix-en Provence Şehri, Provence bölgesinde yaşayanlar tarafından eğitim ve sanat şehri olarak tasfir edilir. Dünyanın ünlü markalarının bulunğu sokaklar, eski ve yeni kentin otantik cadde ve sokakları, kentin her yerinde karşımıza çıkan meydanlar ve bu meydanlardaki farklı tarzlara ve hikayelere sahip çeşmeleri ile büyüleyici bir şehirdir.Marsilya şehri ise, M.Ö. 6. yy'da Foçalı denizciler tarafından kurulan bir şehirdir. Şehir bugünkü marina olarak kullanılan tarihi limanın etrafında kurulmuş bir kenttir. Limanın girişini korumakla görevli St. John ve St. Nikolas hisarları bugün restorasyonlarla ve etraflarına yapılan yeni yapılarla dikkat çekmektedir. Kentin tepesinde bulunan Notre Dame de la Garde, şehri ve şehre gelen ziyaretçileri her daim selamlamaktadır. St Charles Tren İstasyonu, Longchamp Sarayı ve Kornişi gezerek şehrin büyüsünü yaşayabilirsiniz. Gemimiz limandan saat 17.00'de ayrılacaktır.  

3. Gün SAVONA

Gemimiz Savona limanına saat 09.00'da yanaşacaktır. Limanımız Savona’dan otobüsümüzle hareketle varacağımız komşu liman kenti Genova, bir zamanlar aralarında İstanbul’un da bulunduğu Akdeniz coğrafyasına hükmetmiş önemli bir denizci Krallığın başkentidir. San Lorenzo katedrali, Dükler Sarayı ve Kristof Kolomb’un evi göreceğimiz önemli noktalar. İkinci bölümde, Genova’dan 1 saat mesafede yer alan, şarkılara konu olmuş, aşık olanların kasabası Portofino’ ya gidiyoruz. Gemimiz limandan 16.30'da ayrılacaktır. 

4. Gün MARSILYA

Gemimiz Marsilya limanına saat 08.00'de yanaşacaktır. Serbest zaman.  Gemimiz limandan saat 17.00'de ayrılacaktır.

5. Gün DENİZDE SEYİR

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler.

6. Gün MALAGA

Gemimiz Malaga limanına saat 09.00’da yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman.  Madrid, Barselona, Valencia ve Sevilla’dan sonra İspanya'nın en büyük beşinci şehri. Muhteşem güneş ışıltısı, eğlenceli gece hayatı, unutulmaz damak tadına sahip balık restoranları ve kültürel açıdan zengin tarihi mekânları ile oldukça hızlı büyüyen bu şehir, İspanya’nın Endülüs kısmının göz bebeği olarak her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Malaga Bölge Turu” na katılabilirler. Güneş Sahilleri'nin (Costa del Sol) ve Endülüs'ün merkezi olan Malaga; Arap ve batı kültürünün buluşup boy gösterdiği özel bir füzyondur. Gibralfaro Kalesi, Katedrali, Emevi Sultanlarının Sarayı, egzotik ağaçlarla donanmış Alameda Bulvarı ile İspanya'nın en turistik bölgesi olması bir tesadüf değildir... Picasso boşuna burada doğmayı seçmemiş... Sizlere bu mistik Kenti yakından tanıtıp daha sonra; taşlı sokakları, bembeyaz evleri, gezinti faytonları ve otantik çarşısı ile ünlü bir başka özel Endaluz köyü olarak ün yapan Mijas'a doğru yol alacağız. GGemimiz limandan saat 19.00'da ayrılacakıtr. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7. Gün DENİZDE SEYİR

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler.

8. Gün LIZBON

Gemimiz sabah saat 08.00’de Lizbon limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. İstanbul gibi yedi tepe üzerine kurulmuş olan Portekiz’in en büyük şehri Lizbon, aynı zamanda Avrupa'nın en renkli başkentlerinden birisi olma özelliğine de sahip. Tejo Nehri’nin oluşturduğu haliç üzerine kurulu olan şehir, Atlantik Okyanusu kıyısında yer alıyor. Kent aynı zamanda "sürprizler şehri" olarak da anılıyor.  Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Lizbon Şehir Turu”na katılabilirler. Avrupa’nın en renkli başkentlerinden biri olan ve aynı İstanbul ve Roma gibi yedi tepe üzerine kurulu olan Lizbon’daki gezimize her ikisi de UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Belem semtindeki Jerónimos Manastırı ve okyanus kıyısındaki Belem Kapısı ile başlıyoruz. Ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Baixa denilen eski kent merkezinde yürüyerek gezimizde; uzak kolonilerden gelen gemilerin yüklerini boşalttığı eski ticaret meydanı Praça do Comércio, Rua Augusta caddesi, Praça dos Restauradores meydanı görülecek yerler arasındadır. Gemimiz bu gece limanda demirleyecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

9. Gün LIZBON

Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Lizbon’u keşfetmeye devam edebilirler. Gemimizin limandan saat 16.00'da ayrılacaktır. Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

10. Gün CADIZ

Gemimiz Cadiz limanına saat 08.00’de yanaşacaktır. Sabah Kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman.  Endülüs Bölgesi’nin sanat, kültür ve ekonomi merkezi olan Sevilla'da Avrupa'nın üçüncü büyük katedrali bulunuyor. Sevilla ayrıca İspanya'nın Flâmenko merkezi olarak da kabul ediliyor. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Sevilla & Cadiz Turu” na katılabilirler. Cadiz’e yanaşmamız sonrasında Güney İspanya’nın en önemli kenti olan Sevilla’ya gidiyoruz. Burada yapacağımız panoramik şehir tanıtım turu ile; Muvahhitler döneminden kalma eski Ulu Camii’nin yerine 15. yy da inşa edilmeye başlanan katedral, Arap gotik ve Rönesans tarzı sarayların yan yana yükseldiği krallık malikanesi Alkazar, Altın Kule denilen 13. yy dan kalma kale, birçok ortaçağ kilisesi, 51. Paula rahibeler Manastırı, Belediye Sarayı görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Cadiz’e dönüş ve şehri tanıtan kısa bir tur yaptıktan sonra gemimize varış. Gemimiz limandan saat 19.00'da ayılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

11. Gün DENİZDE SEYİR

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler.

12. Gün BARSELONA - İSTANBUL

Gemiden çıkış işlemlerimizin ardından havalimanına transfer. Türk Hava Yollarının TK1836 nolu uçuşu ile 13.15'de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 17.40'da İstanbul'a varış. Turumuzun sonu. TUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

*Türk Hava Yolları ile İstanbul (Sabiha Gökçen Hava Limanı) - Barselona - İstanbul (Sabiha Gökçen Hava Limanı) ekonomi sınıfı uçuşlar.

*Kişi sayısına bakılmaksızın Türkçe rehberlik hizmeti.

*Havalimanı ve liman vergileri. (490€)

*Havalimanı – Liman – Havalimanı transferler.

*Tercih edilen kategoride tur süresince konaklama.

*Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.

*Gemideki eğlence ve şovlar.

*Fitness & Spor salonu kullanımı.

*Seyahat sağlık sigortası. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. (Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortrası olduğundan iptali mümkün değildir.)


TUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Servis ücretleri. Günlük kişi başı 10€ gemide ödenir. Zorunludur.

*İptali kapsayan seyahat sağlık sigortası. 25€. 70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır.

*Sağlık hizmetleri. / Kara turları. / Kişisel Harcamalar.

*Gemideki tüm içecekler.

*İç hat bağlantı uçuşları.

*Gerekli vize ücreti.

*Yurtdışı çıkış harcı.


NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER

*Program belirtilen saatler Costa Cruise’un açıkladığı saatlerdir. Gemi şirketi saatlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

*Umuma mahsus pasaportlar için çok girişli schengen vizesi gerekmektedir. 

*Hizmet, diplomatik ve hususi pasaportlar için vize gerekmemektedir.

*Programda belirtilen fiyatlar başlangıç fiyatı olup, güncel fiyatlar için acentenizden teyit alabilirsiniz.

*Tura katılacak misafirlerin en az 6 ay geçerliliği olan yırtılmamış pasaportları ve seyahat süresini kapsayan vizeleri olması gereklidir.

*Gemi kalkışından 1 saat önce tüm yolcular gemiye giriş yapmış olmak durumundadır. Gemiden çıkarken mutlaka geminin kalkış saatini resepsiyondan teyit edilmesi gerekmektedir.

*Gemide akşam yemekleri saatinde 1 gece İtalyan gecesi, 1 gece’de gala gecesi düzenlenecektir. Bu gecelerde giymek üzere Costa Mediterranea erkek misafirlerimizden takım elbise, kadın misafirlerimizden abiye şık bir kıyafet istemektedir.

*Gemiye su ısıtıcısı, yanıcı ve kesici maddelerin girişi güvenlik sebebi ile yasaktır.

*Türkçe rehberli programlarda yolcular uçuştan 3 saat önce uçuşun yapılacağı havalimanında bulunmalıdır. Havalimanında yaşanacak teknik bir arıza sebebi ile uçuşunu gerçekleştiremeyen yolcular için acentemiz sorumlu değildir.

*Turun son günü saba gemiden çıkıp havalimanına transferiniz fiyata dahildir. Misafirlerimizin tamamı katılım göstermesi halinde cüzi bir ücret karşılığında, zamanımız elverdiği süre içerisinde rehberiniz çevre şehirlere gezi düzenleyebilir
 
DİĞER TARİHLER

AÇIKLAMA TUR TARİHİ FİYAT
Costa Fascinosa ile Batı Akdeniz - İç Kabin Kişi Başı 13.4.2019 999,00 EUR
Costa Fascinosa ile Batı Akdeniz - Dış Kabin Kişi Başı 13.4.2019 1.249,00 EUR
Costa Fascinosa ile Batı Akdeniz - Balkonlu Kabin Kişi Başı 13.4.2019 1.499,00 EUR
STH Mice