• Costa Magica ile Baltık Başkentleri
  • Costa Magica ile Baltık Başkentleri
  • Costa Magica ile Baltık Başkentleri
  • Costa Magica ile Baltık Başkentleri
  • Costa Magica ile Baltık Başkentleri
  • Costa Magica ile Baltık Başkentleri

Costa Magica ile Baltık Başkentleri

 
TÜM YERLERİMİZ DOLMUŞTUR

İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ
799,00 EUR
İç Kabin Kişi Başı
799,00 EUR
Dış Kabin Kişi Başı
899,00 EUR
Balkonlu Kabin Kişi Başı
999,00 EUR


TUR KODU BAŞLANGIÇ TARİHİ BİTİŞ TARİHİ
G180519OR 18.5.2019 25.5.2019
GÜN LİMAN VARIŞ KALKIŞ
1 Stockholm, Sweden, SE
2 Stockholm, Sweden, SE 07:0
3 Helsinki, Finland, FI 08:0 18:0
4 St Petersburg, Russia, RU 07:0
5 St Petersburg, Russia, RU 18:0
6 Tallinn, Estonia, EE 09:0 17:0
7 Stockholm, Sweden, SE 09:0
8 Stockholm, Sweden, SE


1. Gün İSTANBUL - STOCKHOLM

Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde 05.00’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra 07.05’de Türk Havayollarının TK 1793 no’lu seferi ile Stockholm'e hareket. Yerel saat ile 09035 de Stockholm'e varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile limandaki gemimize transfer. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra kabinlere yerleşme. Dinlenmek ve geminin aktivitelerinden yararlanmak için serbest zaman.  Akşam yemeği ve geceleme gemide.

2. Gün STOCKHOLM

Gemimiz saat 07.00'de Stockholm limanından ayrılacaktır ve tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.

3. Gün HELSINKI

Gemimiz sabah 08.00’de Helsinki limanına varacak. Burada arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Bu turumuza limanda vereceğimiz bir fotoğraf molası ile başlayacağız daha sonra eski ile yeninin doğu ile batının karışımı olan şehir merkezine giderek bu özel şehri görme imkanı bulacaksınız. Senato Meydanı, Kaya Kilisesi, Şehir Meclisi, Başkanlık Sarayı, Olimpiyat Stadyumu, Opera Binası, Parlamento Binası, Sibelius Parkı ve en meşhur alışveriş caddesi olan Esplanades göreceğiniz yerler arasında. Gemimizin limandan saat 18.00'de ayrılacaktır.

4. Gün ST. PETERSBURG

Gemimiz sabah saat 07.00’de St. Petersburg limanına yanaşacaktır. Bu muhteşem şehirde arzu edenler rehberlerinin organize edeceği ekstra St. Petersburg şehir turuna katılabilirler. Çarlık Dönemi ihtişamının içine girip; gezilecek, görülecek ve hayran kalınacak çok ayrıntı var bu kentte. 300 yılı aşan geçmişin görkemini her köşesinde hissedeceğiniz panoramik turda Aziz İshak Katedrali, Kışlık saray dünyaca ünlü Hermitage Müzesi, Donanma, Eski Liman, Kanlı Kilise, Peter&Paul Kilisesi ve Kalesi, Kazan Katedrali, Turkuvaz Camii ve Muhteşem Nevski Bulvarı bu görsel şölende yer alıyor. Tabii ki gezimiz sırasında bu güzel şehrin sunduğu geleneksel mağaza ve yerel açık pazarda alış-veriş için serbest zamanımız olacak. Öğleden sonra Dünyanın en eski ve en büyük sanat koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapan Hermitage Saray & Müze kompleksini gezme imkanı bulacaksınız. İçinde barındırdığı 5 değişik binada 3 milyondan fazla eserin bulunduğu bu sarayda aynı zamanda yıllarca Çar sülalesine ev sahipliği yapan kışlık Hermitage sarayın müze olmuş salonlarını da görme imkanı bulacaksınız. Tur sonrası serbest vaktinizi alışveriş yaparak değerlendirebilirsiniz. Geceleme gemide. İsteyen yolcularımız şehrin gecesini keşfedebilirler.

5. Gün ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltımızın ardından arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. St Petersburg’da Hollanda tarzı ile başlayan yapılaşma Büyük Petro’nun arzusu doğrultusunda yerini İtalyan esintilerine bırakır ve Barok tarz mimari kendini göstermeye başlar. Peterhof Sarayı bu oluşumun dünyadaki en güzel örneklerinden biridir. Yazlık olarak yaptırılan saray kendi kadar bahçeleri ve çeşmeleri ile de ün yapmıştır. Gezimizin ilk bölümünde bu eşsiz ihtişamın çok yakın gözlemcisi olma imkanını bulacaksınız. Günümüzün son bölümünde ise; Başkan Putin’in, Başkan Bush’u St Petersburg’da ağırlarken bu muhteşem şehri en güzel ve keyifli gösterebileceği rota olan Nevanın sularının üzerinden gidiyoruz. Görkemli saraylar ve meydanlar arasından, Peter&Paul Kalesi’nin granit surları tüm ihtişamı ile karşınıza çıkacak, Katedralin göz alıcı kubbeleri yerini Smolny’nin soğan kubbelerine bırakacak ve bu gerçek seyir şöleni teknemi Yazlık Saraya varana dek Neva Nehrinin keyfini yaşayacaksınız. Gemimiz limandan saat 18.00'de ayrılacaktır.

6. Gün TALLINN

Gemimiz sabah 09.00’da Estonya’nın başkenti Talinn’e varacak. Burada arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Avrupa Kıtası’nın en eski ve en iyi korkunmuş yerleşim merkezlerinden biri olan surlar içindeki ‘Eski Şehir’ merkezine kırsal bölgeler arasından geçerek ulaşacağız. Yolumuzun üzerinde , geleneksel Müzik Festivali’nin yapıldığı Kadriorg Parkı, Büyük Petro’nun sevgili Çariçesi 1 ci Katerina için yaptırdığı Kadriorg Sarayı, Moskova Olimpiyatları deniz sporları yarışmaları için yaptırılan Pirita Marina göreceğimiz yerler arasında.Parlamento, Hermann Kulesi ve Rus Ortadoks Kilisesi ile ünlü surlar içindeki ‘Eski Şehir’deki serbest zamanınızda arzu ederseniz yerel halk ile kafeleri paylaşır veya özellille eşsiz keten tekstili ile ünlü bu ülkenin mağaza veya yerel pazarında alış-veriş keyfini yaşayabilirsiniz. Gemimiz limandan saat 17.00'de ayrılacaktır.

7. Gün STOCKHOLM

Gemimiz Stockholm limanına 09.00'da yanaşacaktır. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tura katılabilirler. Bu tur esnasında Aristokrat Başkenti ve Baltık Denizi ile Malaran Gölü’nün buluştuğu Gamla Stan’ı panoromik olarak Fjölgatan tepesi’nden seyirden sonra adaya geçiyoruz. Kraliyet Sarayı, Katedral ve eski şehir Gamla Stan’ın Stroget Meydanı ve çevresindeki otantik sokakları arasında dolaştıktan sonra Parlamento, Belediye Sarayı, Kültür Parkı gibi diğer adalar arasındaki gezimizden sonra 17 yy da ilk seferinde batan muhteşem savaş gemisi Vasa’yı barındıran Vasa müzesini gezeceğiz. Serbest zamanımızı göz kamaştıran vitrinlerle dolu bulvarları gezerek, alışveriş yaparak veya Kral Bahçeleri’ndeki kafelerde İsveçlilerle birlikte (varsa) güneşin tadını çıkartabilirsiniz . Tur sonrası limana geri dönüş.Geceleme gemide olacaktır.  

8. Gün STOCKHOLM - İSTANBUL

Kahvaltının ardından, çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği ekstra Drotthingholm Sarayı Turuna katılabilirler. Stockholm Kraliyet ailesine uzun yıllar ev sahipliği yapan ve 16. Yy’da yapılmış olan bu güzel sarayı ve odalarını gezme şansı bulacağız. 1981 yılından beri Kraliyet Ailesine tekrar hizmet vermeye başlayan sarayın güney kanadı Kraliyet ailesi tarafından kullanılmaktadır. Saray 18. YY'dan kalma ve Avrupa'nın en iyi korunan yapılarından biridir. Osmanlı tarihine de değineceğimiz bu güzel turda hem bahçesini hem içersini gezebiliyoruz. Saray 1991 senesinde Unesco Dünya Mirası listesine İsveç'den giren ilk eserdir. Tur sonrasında havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK 1794 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.30’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 15.55’de varış. Turumuzun sonu.TUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Türk Havayolları ile İstanbul – Stockholm (Arlanda)– İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti

* Costa Magica gemisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama

* Tüm transferler

* Havaalanı ve liman vergileri

* Tecrübeli Türkçe Tur Liderliği Hizmeti

* Her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar

* Gemideki sabah, öğle ve akşam yemekleri

* Kaptanın hoşgeldin partisi ve gala yemeği

* Zorunlu seyahat sigortası (mesleki sorumluluk sigortasıdır)

* SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ(Türk vatandaşları için geçerlidir) Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere güvence sağlamaktadır. Tam kapsamlı seyahat güvence paketi ERGO Sigorta A.Ş. tarafından sağlanmaktadır ve seyahat güvence paketi kapsamına giren tazminat ödemeleri de aynı firma tarafından değerlendirilerek yapılmaktadır. Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) oranı sağlık sebeplerinden ötürü iptal taleplerinde % 18 ,vize reddi ile ilgili iptal taleplerinde %25, İngiltere Konsolosluğuna yapılan vize reddi başvurularında % 40 oranındadır. (İptal teminatında tur bedeli max.kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.)
 


TUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler

* Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme, doktor,  v.s)

* Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar

* Geminin servis ücreti

* Vize ücreti 

* Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 


NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER

*St. Petersburg limanı için Costa Cruises yada Costa Cruises Türkiye ( Türkçe Rehberlik Hizmeti ) tarafından yapılacak ekstra turlara katılımları durumunda vize uygulamasına tabii tutulmayacaklardır. Ancak turlara bağlı kalmayıp bireysel harekete edecek yada durumu riskli gören yolcuların tarafımıza bildirerek vize başvurularını yapmaları gerekmektedir. 

*Program belirtilen saatler Costa Cruise’un açıkladığı saatlerdir. Gemi şirketi saatlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

*Umuma mahsus pasaportlar için çok girişli schengen vizesi ve  extra turlara katılmayacak misafirlere RUSYA gerekmektedir. 

*Hizmet, diplomatik ve hususi pasaportlar için extra turlara katılmayacak misafirlere RUSYA gerekmektedir.

*Programda belirtilen fiyatlar başlangıç fiyatı olup, güncel fiyatlar için acentenizden teyit alabilirsiniz.

*Tura katılacak misafirlerin en az 6 ay geçerliliği olan yırtılmamış pasaportları ve seyahat süresini kapsayan vizeleri olması gereklidir.

*Gemi kalkışından 1 saat önce tüm yolcular gemiye giriş yapmış olmak durumundadır. Gemiden çıkarken mutlaka geminin kalkış saatini resepsiyondan teyit edilmesi gerekmektedir.

*Gemide akşam yemekleri saatinde 1 gece İtalyan gecesi, 1 gece gala gecesi düzenlenecektir. Bu gecelerde giymek üzere Costa Magica erkek misafirlerimizden takım elbise, kadın misafirlerimizden abiye şık bir kıyafet istemektedir.

*Gemiye su ısıtıcısı, yanıcı ve kesici maddelerin girişi güvenlik sebebi ile yasaktır.

*Turun son günü saba gemiden çıkıp havalimanına transferiniz fiyata dahildir. Misafirlerimizin tamamı katılım göstermesi halinde cüzi bir ücret karşılığında, zamanımız elverdiği süre içerisinde rehberiniz çevre şehirlere gezi düzenleyebilir.
 
STH Mice