• Costa Favolosa ile Norveç Fiyordları
  • Costa Favolosa ile Norveç Fiyordları
  • Costa Favolosa ile Norveç Fiyordları
  • Costa Favolosa ile Norveç Fiyordları
  • Costa Favolosa ile Norveç Fiyordları
  • Costa Favolosa ile Norveç Fiyordları

Costa Favolosa ile Norveç Fiyordları

 
TÜM YERLERİMİZ DOLMUŞTUR

İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ
899,00 EUR
İç Kabin Kişi Başı
899,00 EUR
Dış Kabin Kişi Başı
999,00 EUR
Balkonlu Kabin Kişi Başı
1.299,00 EUR


TUR KODU BAŞLANGIÇ TARİHİ BİTİŞ TARİHİ
G190601OR 1.6.2019 8.6.2019
GÜN LİMAN VARIŞ KALKIŞ
1 Copenhagen, Denmark, DK 17:3
2 Denizde, D
3 GEİRANGER FİYORDU’NDAN SEYİR HALİNDE GEÇİŞ, NY 08:0 18:0
4 Olden, Norway, NO 08:0 13:0
5 Stavanger, Norway, NO 08:0 17:0
6 Gothenburg, Sweden, SE 10:0 17:0
7 Warnemunde, Germany, DE 08:0 19:0
8 Copenhagen, Denmark, DK 08:3


1. Gün İSTANBUL - KOPENHAG

Sabiha Gökçen Havalimanı  Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde, Pegasus Havayolları kontuarları önünde rehberinizle buluştuktan sonra,check-in işlemleri ve PC1017 sefer kodlu Kopenhag uçağına biniş.Kopenhag'a varış ve limana transfer. Gemi check-inişlemleri ve rehberinizin düzenleyeceği gemide yaşam toplantısı. Rehberinizin düzenlediği toplantı sonrasında gemiyi keşfetmeye başlayabilir, dilerseniz gemimizin Kopenhag limanı'ndan ayrılışını izleyebilirsiniz. Akşam yemeği sonrasında profesyonel dansçılar tarafından geminin tiyatrosunda düzenlenen şovlara katılabilir ve akşamınıza renk katabilirsiniz. Şov sonrasında dileyen misafirlerimiz geminin farklı salon ve barlarında eğlence ekibi tarafından düzenlenen aktivitelere katılabilirler.Gemimiz Kopenhag limanından saat 17.30'da ayrılacaktır.
                                                        

2. Gün DENİZDE SEYİR

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.        

3. Gün HELLESYLT - GEIRANGER

Gemimiz Hellesylt limanına saat 09.00'da yanaşacak ve seyir halinde geçecek. Storfjord’un sonundaki çatalda iki büyüleyici köy…ilk tanımı kuzeye giden posta rotası…şimdilerde ise turizm merkezi… Saat 12.00'de yanaşacağımız Geiranger'de gezimiz şehirden başlayıp, Kartal Yolu’ nu takiple 1476 m yükseklikteki Dalsnibba dağınının terasında ve Flydal seyir Platformundan göreceğiniz manzara ile devam edecek. Zirveye çıkarken 180 derece açılı 10 virajlı yolda da ayrı bir heyecan yaşayacaksınız. Ayrıca Avrupa nın en derin gölü olan Hornindal Gölü görülecek ve Stryn adlı yerleşim beldesini göreceksiniz. Vadiye döndüğümüz de kalan zamanımızı değerlendirmek için Norveç ürünlerinin en kaliteli örneklerini bulabileceğiniz mağazalar sizi bekliyor. Gemimiz Geiranger limanından saat 18.00’de ayrılacaktır.    

4. Gün OLDEN

Gemimiz Olden limanına 08.00'de yanaşacaktır. Olden, Norvec’in Styrn komunune bağlı, yaklaşık 350 kişinin yaşadığı bir kasabadır. Olden’de onlarca akarsu ve gol gorebilirsiniz. Bu akarsuların bazılarında rafting yapmak mumkun ancak dikkat edilmesi gereklidir. Bu bolgeden, Jostedals ve Briksdal buzullarına giden vadiler başlamaktadır. Gemimiz limandan saat 13.00'da ayrılacaktır. 

5. Gün STAVANGER

Gemimiz Stavanger'e saat 08.00'de yanaşacaktır. Kahvaltı sonrasında yaklaşık 117 bin kişinin yaşamış olduğu Stavanger' i dolaşmak isteyen misafirlerimiz, gemiden çıkış yapabilirler. Stavanger, Norveç'in 4. büyük şehridir. Norveç'in petrol merkezi olarak bilinir. Sahip olduğu liman bölgedeki en önemli limanlardandır. Limanın yakınında tarihi bir konserveleme müzesi bulunmaktadır. Bu müze,eskiden dünyanın her köşesine sardalya konservesi üreten bir fabrika olmasından dolayı önem taşır. Ayrıca Stavanger'de NATO'ya ait bir Müşterek Harp Merkezi bulunmaktadır. Stavanger, Liverpool'la beraber 2008 Avrupa Kültür Başkenti'dir. Dileyen misafirler Lysefjord içerisinde tekne turlarına katılarak Pulpit Kayası'nı görebilirler, Gloppedal Suren Vadisi'ne gidip bazıları bir evden daha büyük boyutlara sahip binlerce kayayı görebilirler, Gloppedal Vadisi aynı zamanda Almanların 2. Dünya Savaşı'nda Norveç' e girdikleri yer olarak bilinir. Daha sonrasında Gamle Stavanger olarak bilinen Avrupa'nın en iyi ahşap evlerinin bulunduğu bölgeyi gezebilirsiniz. Gemimiz Stavanger Limanı'ndan saat 17.00'de hareket edecektir.    
 

6. Gün GOTEBORG

Gemimiz Göteborg limanına saat 10.00'da yanaşacaktır. İsvec’in ikinci ve İskandinavya’nın dördüncü büyük şehri olan Göteborg, şehir merkezinde 485.000, metropolitan bölgesinde ise yaklaşık 820.000 nufusa sahip olup Stokholm’den sonra İsveç’in ikinci buyuk şehridir. Burada arzu edenler rehberimizin düzenleyeceği ekstra “ Göteborg Şehir turu & Kanal Turu“na katılabilirler. Şehri gezmeye tarih boyunca şehirdeki kanallara yakınlığı ile ticari bir merkez olmuş Gustav Adolf Meydanı ile başlıyoruz, devamında eskiden gemi inşaa edilen ve bakım yapılan Klippan bölgesini ziyaret edeceğiz. Göteborg Botanik Bahçesi, Havacılık Müzesini, Göteborg Güzel Sanatlar Müzesini, Şehir Müzesini, Masthugget Kilisesini, Carl Milles tarafından yapılan Poseidon heykeli ve Opera Binasını goreceğiz. Şehir turumuzun ardından Kanal turumuza başlamak üzere bizi bekleyen Paddan adı verilen botlara doğru hareket ediyoruz. Eski tersaneleri, Denizcilik Müzesini  ve balıkçı limanını geçerek 17. yüzyıldan kalma kanallar arasında gezimizi sürdüreceğiz. Gemimiz limandan saat 17.00'de ayrılacaktır.

7. Gün WARNEMUNDE

Gemimiz Warnemunde limanına saat 08.00'de yanaşacaktır. Kahvaltımızın ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip otelden ayrılıyoruz ve bizi bekleyen otobüsümüz ile gemimizin bulunduğu Warnemünde limanına transfer. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra kabinlere yerleşme. Dinlenmek ve geminin aktivitelerinden yararlanmak için serbest zaman. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği "Lübeck & Rostok & Warnemünde Turu"  turana katılabilirler. Lübeck UNESCO - Dünya Mirası olarak koruma altına alınan, Hansa'nın kraliçesi, 1143 yılında ilk "Baltık Denizi kıyısındaki ilk Batılı şehir“ olarak kurulan ve Baltık Denizi bölgesindeki tüm Hansa şehirleri için parlak bir örnek haline gelen bu şehri tanıma imkânı.  14. yüzyılda tamamlanan Gotik üsluptaki Marienkirche (Meryem Ana Kilisesi), yapımına 1173'te III. Heinrich döneminde başlanan romanesk katedral ile gotik ve Rönesans üsluplarının karışımı bir üslupta inşa edilen görkemli Belediye Binası (Rathaus) yer alıyor. Kuleli Kale Kapısı (Burgtor-1444) ve Holsten Kapısı (Holstentor-1477), kentin ortaçağ surlarının kalıntılarıdır. Lübcek turu sonrası Rostok'a hareket. Warnow Nehri kıyısında 11 ci yüzyılda kurulan Rostock Almanya’nın Baltık Denizi kıyısındaki ikinci önemli limanıdır. 14 cü yüzyılda katıldığı Hansa Birliği dönemindeki yapılaşması günümüze dek çok iyi korunmuştur İkinci Dünya Savaşı sonrası Doğu Alman sınırlarında kalan şehir, 1990 sonrası Batı ile birleşmiştir. Rostock'daki panoramik gezimizde Dünyanın en eski ilim ve bilim merkezlerinde biri olan Rostock Üniversitesi, Hansa dönemi yapıları, Nikolai Kilises, Belediye Sarayı, Alexandrien Yolu, 13 yüzyıl tas kapsı ''Kuhtor'' göreceğimiz yerler arasında.  Serbest zamanınızı Köpeliner Caddesindeki mağazalar arasında geçirebilirsiniz. . Dönüşte Warnemünde'de vaktimiz ile orantılı olarak panaromik bir tur yapacağız. Gemimiz limandan saat 19.00'da ayrılacaktır.

8. Gün KOPENHAG - İSTANBUL

Gemimiz Kopenhag limanına saat 08.30'da yanaşacaktır. Kahvaltımızın ardından gemiden ayrılıyoruz ve bizi bekleyen otobüsümüz ile Kopenhag havaalanına doğru yola çıkıyoruz. PC1072 sefer sayılı Pegasus Havayolları uçağı ile saat 14.05'da İstanbul'a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 18.20'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 TUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

Pegasus Hava Yolları ile İstanbul (Sabiha Gökçen Hava Limanı) - Kopenhag - İstanbul (Sabiha Gökçen Hava Limanı) ekonomi sınıfı uçuşlar.

Kişi sayısına bakılmaksızın Türkçe rehberlik hizmeti.

Havalimanı ve liman vergileri. (420€)

Havalimanı – Liman – Havalimanı transferler.

Tercih edilen kategoride tur süresince konaklama.

Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.

Gemideki eğlence ve şovlar.

Fitness & Spor salonu kullanımı.

Seyahat sağlık sigortası. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. (Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortrası olduğundan iptali mümkün değildir.)


TUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Servis ücretleri. Günlük kişi başı 10€ gemide ödenir. Zorunludur.

İptali kapsayan seyahat sağlık sigortası. 25€. 70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır.

Sağlık hizmetleri. / Kara turları. / Kişisel Harcamalar.

Gemideki tüm içecekler.

İç hat bağlantı uçuşları.

Gerekli vize ücreti.

Yurtdışı çıkış harcı.


NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER

Program belirtilen saatler Costa Cruise’un açıkladığı saatlerdir. Gemi şirketi saatlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Umuma mahsus pasaportlar için çok girişli schengen vizesi gerekmektedir. 

Hizmet, diplomatik ve hususi pasaportlar için vize gerekmemektedir.

Programda belirtilen fiyatlar başlangıç fiyatı olup, güncel fiyatlar için acentenizden teyit alabilirsiniz.

Tura katılacak misafirlerin en az 6 ay geçerliliği olan yırtılmamış pasaportları ve seyahat süresini kapsayan vizeleri olması gereklidir.

Gemi kalkışından 1 saat önce tüm yolcular gemiye giriş yapmış olmak durumundadır. Gemiden çıkarken mutlaka geminin kalkış saatini resepsiyondan teyit edilmesi gerekmektedir.

Gemide akşam yemekleri saatinde 1 gece İtalyan gecesi, 1 gece’de gala gecesi düzenlenecektir. Bu gecelerde giymek üzere Costa Mediterranea erkek misafirlerimizden takım elbise, kadın misafirlerimizden abiye şık bir kıyafet istemektedir.

Gemiye su ısıtıcısı, yanıcı ve kesici maddelerin girişi güvenlik sebebi ile yasaktır.

Türkçe rehberli programlarda yolcular uçuştan 3 saat önce uçuşun yapılacağı havalimanında bulunmalıdır. Havalimanında yaşanacak teknik bir arıza sebebi ile uçuşunu gerçekleştiremeyen yolcular için acentemiz sorumlu değildir.

Turun son günü sabah gemiden çıkıp havalimanına transferiniz fiyata dahildir. Misafirlerimizin tamamı katılım göstermesi halinde cüzi bir ücret karşılığında, zamanımız elverdiği süre içerisinde rehberiniz çevre şehirlere gezi düzenleyebilir.
STH Mice