• 5* DLX Amadeus Silver II ile Muhteşem Ren Nehri & Mosel Nehri
  • 5* DLX Amadeus Silver II ile Muhteşem Ren Nehri & Mosel Nehri
  • 5* DLX Amadeus Silver II ile Muhteşem Ren Nehri & Mosel Nehri
  • 5* DLX Amadeus Silver II ile Muhteşem Ren Nehri & Mosel Nehri
  • 5* DLX Amadeus Silver II ile Muhteşem Ren Nehri & Mosel Nehri
  • 5* DLX Amadeus Silver II ile Muhteşem Ren Nehri & Mosel Nehri
  • 5* DLX Amadeus Silver II ile Muhteşem Ren Nehri & Mosel Nehri
  • 5* DLX Amadeus Silver II ile Muhteşem Ren Nehri & Mosel Nehri
  • 5* DLX Amadeus Silver II ile Muhteşem Ren Nehri & Mosel Nehri
  • 5* DLX Amadeus Silver II ile Muhteşem Ren Nehri & Mosel Nehri

5* DLX Amadeus Silver II ile Muhteşem Ren Nehri & Mosel Nehri

 
TÜM YERLERİMİZ DOLMUŞTUR

İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ
1.399,00 EUR
Dış Kabin - 16 m2
1.399,00 EUR
Orta Kat French Kabin - 17 m2
1.799,00 EUR
Üst Kat French Kabin - 17 m2
1.899,00 EUR
Üst Kat Suite Kabin (Gerçek Balkonlu) - 26 m2
1.999,00 EUR


TUR KODU BAŞLANGIÇ TARİHİ BİTİŞ TARİHİ
G190704GB 4.7.2019 11.7.2019
GÜN LİMAN VARIŞ KALKIŞ
1 Basel, Switzerland, CH 17:0
2 Strasbourg, France, FR 09:0 23:0
3 Speyer, Germany, DE 07:0 23:5
4 Rudesheim, Germany, DE 07:0 18:3
5 Cochem, Germany, DE 13:3 18:0
6 Dusseldorf, Germany, DE 07:0 14:3
7 Hoorn, The Netherlands, NL 13:0
8 Amsterdam, Holland, NL


1. Gün İSTANBUL - BASEL

Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde 05.30'da buluşma. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın, TK 1923 numaralı seferi ile saat 08.15'de Basel'e hareket. Yerel saat ile 10.25’de Basel'e varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile panoramik Basel şehir turu sonrası gemimize transfer. Gemiye check-in ve kabinlere yerleşme sonrasında, gemimiz limandan 17.00'de ayrılacaktır.

2. Gün KEHL - STRAZBURG

Gemimiz Strasbourg limanına saat 08.00'de yanaşacaktır. Arzu eden yolcular için ekstra Strasbourg turu.Strasbourg Fransa'nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kentidir. Şehir, 1988'de UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne dahil edilmiştir. Kent 1949 yılından bu yana AB görüşmelerine ev sahipliği yapmaktadır ve Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi burada bulunmaktadır. Bu sebeple Avrupa Birliği'nin Brüksel'den sonraki 2. önemli kentidir. 
Tur sonrasında gemiye dönüş ve öğle yemeği. Arzu eden yolcular için ekstra Colmar & Rıquewihr Alsace bölgesi turu imkanı. Colmar, Fransa'nın doğusunda Alsace - Lorraine bölgesinde yer alıyor. Ren nehrinin ise batı yakasında bulunuyor. Kasaba Alsas Şarap Yolu boyunca yer alır ve "Alsas şarap başkenti" (capitale des vins d'Alsace) olarak anılır. Colmar, çok iyi korunmuş eski şehir olmakla beraber, aralarında Isenheim Altarpiece ile Unterlinden Müzesi, birçok mimari yerler ve müzeleri ile ünlüdür. Riquewihr ise Colmar’a sadece 11 km uzaklıkta mimari tarihi ve Riesling şarapları ile ünlü Fransa’nın en güzel yerlerinden biridir. Tur sonrasında gemiye dönüş. Gemimiz saat 19.00'da limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3. Gün SPEYER - MANNHEIM

Gemimiz saat 07.00'de Speyer limanına yanaşacaktır. Gemide sabah kahvaltısından sonra yürüyerek şehir turu. Gemide öğle yemeği. Arzu eden yolcularımız için ekstra Speyer &Frankfurt & Heidelberg & Manheim(panoramik) turu(tam gün kumanyalı tur). Saat 14:00de geminin Speyerden hareketi. Saat 16.00'da gemi Manheim’a yanaşacaktır. Frankfurt Main, Main nehri kıyısında kurulmuş olan, 690.000'den fazla nüfusuyla Hessen eyaletinin en büyük, Berlin, Hamburg, Münih ve Köln'den sonra Almanya'nın beşinci büyük şehridir Heidelberg turu. Heidelberg güneybatı Almanya'da yer alan bir şehirdir. 1386'da kurulup Almanya'nın en eski üniversitesi olma vasfını taşıyan Heidelberg Üniversitesi bu şehirdedir. Şehri ikiye bölen Neckar nehri ve Heidelberg sarayı ile birlikte tablo güzelliğinde olan kent aynı zamanda Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılmaktadır. Tura katılanlar Manheim’da gemiye bineceklerdir. Gemimiz saat 23.59'da limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide. 
 

4. Gün RUDESHEIM - KOBLENZ

Gemimiz saat 07.00'de Rudesheim limanına yanaşacaktır. Sabah gemide alınan kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra Koblenz turuna katılabilirler. Ren nehri ve Mosel  nehrinin birleştiği yerde bulunan  ve adını da  bundan alan Koblenz  kavşak anlamına gelmektedir. Bu şehirde bulunan kilise, saray ve malikaneler 2000 yıllık tarihi göz önüne serecektir. Gemide öğle yemeğinden sonra  arzu eden yolcular  için mini tren ile Üzüm Bağları ve Siegfried mekanik Müzik Müzesi ve Rudesheim turunu yapabilirler. Mini tren ile bağların arasında gezecek ve Müzede 1780 ile 1930 yıllarında üretilmiş olan enstrümanların sergilendiği müzik müzesinde ise interaktif olarak müzik aletleri dinleyebiliyoruz. Üstelik çoklu enstrümanların tek müzik kutusunda yarattığı müziğin büyülü tınısını duyunca dans etmeden duramayacaksınız. Gemide öğle yemeği. Tur sonrasında gemiye dönüş. Gemimiz limandan saat 18.00'de ayrılacaktır. Gemide akşam yemeği ve geceleme.
 

5. Gün COCHEM

Gemimiz Cochem limanına saat 13.30'de yanaşacaktır. Mosel nehir vadisinin en romantik noktasında Cochem Roma, ortaçağ ve günümüze kadar hiç değişmeyen cazibesiyle ziyaretçilerine küçük mimari şölenler sunmaktadır. Muhteşem Reichsburg Kalesi hâkim bir tepede tüm vadiyi gözlemlemektedir. Buraya alacağınız ekstra tur ile bu keyifli manzarayı ve masal diyarından kalan kaleyi yakında tanıyacaksınız. (aslına sadık kalınarak yapılmıştır). Vadi adeta yeşil tonların dansı gibi, yem yeşil vadi ve üzüm bağların renk tonları her mevsimde farklı görünmektedir. Cochem şehir merkezi 5 bin kişinin yaşadığı sakin bir yer, St Martin Kilisesi ve Kuleleri, her yıl on binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Bu küçük kasabanın baharatlı etini, peynirini ve üzümlerini tatmanızı öneririz. Gemimiz limandan saat 18.00'de ayrılacaktır.

6. Gün KÖLN(DUSSELDORF)

Gemimiz saat 07.00'de Köln limanına yanaşacaktır. Gemide sabah kahvaltı  sonrası arzu eden yolcular için ekstra Köln ve Bonn turu. Köln, Almanya'nın dördüncü, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti´nin en büyük şehridir. Köln, eyaletin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir. Kentin en ünlü yapısı, inşaatı tam 632 (1248-1880) yılda tamamlanmış gotik tarzdaki çift kuleli Köln Katedrali (Kölner Dom)'dir ve 7 bin m² alanda, 157 metreyi bulan yüksekliği ile UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alır.Bonn ise Ren vadisinin en elverişli bölgesinde kurulmuş 2000 yıllık geçmişi olan Almanya’nın en eski yerleşim alanlarındandır. Tur sonrasında gemiye dönüş öğle yemeğinden sonra arzu eden yolcular için ekstra Düsseldorf turu imkanı  Düsseldorf, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin başkentidir. Ayrıca Düsseldorf Vilayeti´nin de merkezidir. Ren Nehri kıyısında kurulmuş  festival,moda ve fuar kentidir. Kuzeyinde Ruhr Bölgesi, güneyinde ise Köln bulunmaktadır. Kente adını Düssel deresi verir. Gemimiz limandan saat 14.30'da ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
 

7. Gün HOORN - AMSTERDAM

Gemide sabah kahvaltısı. Saat 13.00’de Hoorn’a varışta arzu eden yolcularımız ekstra Volendam ve Zaanse Schaan & Amsterdam turuna katılabilirler. Amsterdam’a 25 dakika uzaklıktaki Volendam bir sahil kasabası. Görenleri hayran bırakan evleri ve doğası ile kasabanın marinası ve çevresinde keyifli bir tur yapıyoruz. Ardından Zaanse Schans ‘a geçiyor Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerini yakından görüyoruz. Bu turda Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerinin büyülü ambiansını fotoğraflayacak meşhur tahta terlik ve ayakkabıların yapım atölyesinde bu ayakkabıların yapımlarına tanıklık edeceksiniz. Amsterdam gezimizde Dam Meydanı, Yel değirmeni, Leidseplein, Rembrantplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı ve dünyaca ünlü elmas fabrikası görülecek yerler arasındadır. Geceleme gemide. 

8. Gün AMSTERDAM - İSTANBUL

Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları’nın TK 1952 numaralı seferi ile saat 11.10’de İstanbul Havalimanına hareket. Yerel saat ile 15.40’de varış ve turumuzun sonu.TUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Türk Havayolları ile İstanbul - Basel // Amsterdam – İstanbul arası ekonomi sınıfı tarifeli sefer uçak bileti

* 2015 Yapımı, 5*Deluxe Nehir gemisinde, 7 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)

* Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)

* Gemideki eğlence, aktiviteler ve canlı müzik * Tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti

* Ücretsiz çay & kahve istasyonu ve seyahat süresince ücretsiz (limitli) internet hizmeti

* İlk gün panoramik Basel şehir turu


TUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Gemideki alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
* Gemi Personel Bahşişleri (gecelik kişi başı 11 Euro’dan hesaplanarak toplamda kişi başı 77 Euro oda hesabınıza eklenecektir)
* Gemi veya rehber tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar

* Yurtdışı çıkış fonu

* Schengen vizesi


NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER

*Programda belirtilen saatler Lüftner Cruises ve Türk Havayolları‘dan alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten STH Travel sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü STH Travel programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.

*Limanlardaki turların süreleri, gezilecek yerler ve sıralamaları rehberler tarafından belirlenmekte olup, gereken durumlarda değişiklik yapılabilir veya tamamen kaldırılabilir.

*Nehirlerde meydana gelebilecek nehir su seviyesinin yükselmesi veya azalması gibi doğal afet durumlarından ve seviye havuzlarında/kanallarda meydana gelebilecek olan grev uygulaması veya planlanan limana yanaşılamaması

gibi force major durumlarından STH Travel sorumlu olmayacaktır. Aynı zamanda meydana gelebilecek olan liman değişikliği, limana varış ve ayrılış saati değişikliği gibi program dışı durumlardan STH Travel sorumlu olmayacaktır.

*Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 1’i resmi akşam yemeğidir ve misafirlerimizin bu gece için yanlarında formal/resmi kıyafet getirmeleri beklenmektedir.

*Gemiye check-in esnasında her misafir pasaportunu verip kabin anahtarını alabilecektir. Gemi manifestosu ve lokal işlemler için toplanan pasaportlar ilerleyen günlerde geri verilecektir.

*Gemideki harcamalarını kredi kartı ile yapacak misafirlerimizin kredi kartlarını resepsiyona kayıt ettirmeleri gerekmektedir.

*Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan STH Travel sorumlu olmayacaktır.
STH Mice