• VİETNAM & KAMBOÇYA
 • VİETNAM & KAMBOÇYA

VİETNAM & KAMBOÇYA

2.049,00 USD
Saigon - Bay Hotel - 4* vb. 2/3 Kişilik Odada Kişi başı Paket Fiyat
2.049,00 USD
Halong City – Halong Plaza 4* vb. 2/3 Kişilik Odada Kişi başı Paket Fiyat
2.049,00 USD
Hanoi: The Lapis Hotel 4* vb. 2/3 Kişilik Odada Kişi başı Paket Fiyat
2.049,00 USD
Siem Reap - Empress Angkor Hotel 4* vb. 2/3 Kişilik Odada Kişi başı Paket Fiyat
2.049,00 USD


TUR KODU BAŞLANGIÇ TARİHİ BİTİŞ TARİHİ
K181209BRT 9.12.2018 16.12.2018


1. Gün İSTANBUL - SAIGON(HO CHİ MINH) // 09 Aralık 2018 Pazar

Gidiş

Dönüş

Tarihler

 

Günler

İstanbul- Saigon Kalkış ve İniş Saatleri

Hanoi - İstanbul Kalkış ve İniş Saatleri

Saigon

Hanoi

09 Aralık

16 Aralık

Pazar  -  Pazar

02.40 – 16:55

22:15 – 05:30 + 1

 

 

 

 

 

  İSTANBUL - SAIGON(HO CHİ MINH)  // 09 Aralık 2018 Pazar

Turumuz 8 Aralık Cumartesi Saat 23:30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Türk Havayolları TK-168 sefer sayılı uçuşla saat 02:40’ta Saigon ’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 16:55’te varış. Takiben akşam yemeğini alıyoruz ardından otele transfer ve konaklama otelde.

2. Gün SAIGON – MEKONG DELTASI – SAIGON // 10 Aralık 2018 Pazartesi

Kahvaltının ardından Mekong Deltasında suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengârenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Saigon’da.

3. Gün SAIGON – CU CHİ TÜNELLERİ – SIEM REAP // 11 Aralık 2018 Salı

Kahvaltının ardından panoramik Ho Chi Minh şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinin ardından Cu Chi Tünellerine gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Turdan sonra havaalanına transfer ve Siem Reap’e uçuş. Varışta otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün SIEM REAP – ANGKOR THOM – ANGKOR WAT // 12 Aralık 2018 Çarşamba

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Baphuon, Bayon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat ile gezimizi tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel restoranda alacak ve otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.

5. Gün SIEM REAP - TONLE SAP GÖLÜ - HANOI // 13 Aralık 2018 Perşembe

Kahvaltının ardından Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölünde tekne turuna çıkacağız. Kamboçya’nın en önemli gelir kaynağı olan balıkçılıkla geçinen ailelerin, kazıklar üzerine oturtulmuş evleri ve yüzen evlerini, yapacağımız tekne turunda yakından görüyoruz.  Havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Hanoi ’ye uçuyoruz. Varışta otele transfer ve akşam yemeğini otelde alıyoruz. Konaklama Hanoi otelimizde.

6. Gün HANOI // 14 Aralık 2018 Cuma

Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Ho Chi Minh Mozalesi, Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagodası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için yerel restorana transfer oluyoruz. Akşam Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosunu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama Hanoi otelimizde.

7. Gün HANOI – HALONG BAY // 15 Aralık 2018 Cumartesi

Kahvaltın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e hareket ediyoruz ve varışta keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda olacak. Otele transfer. Konaklama Halong Bay otelimizde.

8. Gün HALONG BAY – HANOİ – İSTANBUL // 16 Aralık 2018 Pazar

Kahvaltın ardından rehberin belirlediği saatte Hanoi’ye doğru yola çıkacağız. Hanoi’de serbest zaman ve öğle yemeği. Daha sonra havaalanına transfer olacağız. saat 22:15’te Türk  Havayolları’na ait TK-168 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz.

9. Gün İSTANBUL // 17 Aralık 2018 Pazartesi

Yerel saat ile 05:30’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na hoş geldiniz.TURUN ARTILARI

Mekong Deltası’nda keyifli bir tekne turuna çıkacağız.

•  Vietnam Savaşı'nın kalbi Cu Chi Tünelleri'ni geziyoruz.

• Hanoi'de kolonyal mimari örneği yapıları, bulvarları, Literatür Tapınağı'nı geziyoruz.

• Restored Sword Gölü'nü görecek ve Kızılırmak Deltası kültüründen "Su Kuklası Tiyatrosu" izleyeceğiz.

*UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Halong Bay'i gezecek ve yöreye özgü "Junk Boat"larda tura çıkacağız.

*UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Angkor'u, Angkor Thom, Güney Kapısı,Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz


Paket Fiyata Dahil Hizmetler :

 • Türk  Havayolları ile İstanbul – Saigon/Hanoi - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri
 • SaigonSiem Reap ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
 • Siem Reap-Hanoi  ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
 • Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar,
 • Tüm  öğle ve akşam yemekleri 
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Halong Bay’de ve Mekong  Deltası’nda tekne turu
 • Su Kuklası Tiyatrosu
 • Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,
 • Türkçe rehberlik hizmeti


Paket Fiyata Dahil olmayan Hizmetler :

 • Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler 
 • Vietnam (çok girişli) ve Kamboçya vizeleri


SIKÇA SORULAN SORULAR

                      Sağlık

Vietnam ve Kamboçya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

         Vize Bilgileri

Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için (Multi-entry) C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi acenteniz size 100 Usd karşılığında karşılığında verecektir. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 50-USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir.

Kamboçya Vizesi ise;  (Yeşil pasaporta vize alınması gerekmektedir.)  Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir.  2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6cmboyutlarında)

Misafirlerimiz kapıda 30USD ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir.  – Kapı vize ücretleri ülke  kararı ile değişiklik gösterebilir.)

        Uçuş Süreleri

İstanbul – Saigon:   10  saat

Hanoi – İstanbul: 12  saat

                 Para Birimi

Vietnam’ın para birimi Vietnamese Dong’dur (VND). 1 USD yaklaşık 20.924 VND değerindedir. Kamboçya’nın para birimi Cambodian Riel’dir (KHR). 1 USD yaklaşık 4.066 KHR değerindedir. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

        Saat Dilimi

Türkiye ile her  iki ülke arasında +5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat  17.00.

            Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak gezilecek bazı bölgelerde şebeke problemleri söz konusu olabilir.

        Kıyafet ve Gerekli

        Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

          Yemek Kültürü

Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hakim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

                 Elektrik

Elektrik genellikle büyük şehirlerde 220 volt, kırsal kesimlerde ise 110 volttur. Priz kullanımı ise A tipi ikili yassı priz ve C tipi ikili ince yuvarlak priz şeklindedir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/ho

               Alışveriş

Hanoi’de ara sokaklara dağılmış geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşya bakımından zengin olan Hanoi'de herşey çok ucuz. Siem Reap’de ise Psar Chaa ve Night Market giyim kuşam ve hediyelik eşya alabilmeniz için uygun yerlerdir.


NOTLAR

STH Travel havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan STH Travel sorumlu tutulamaz. STH Travel gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. STH Travel, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından STH Travel  sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
DİĞER TARİHLER

AÇIKLAMA TUR TARİHİ FİYAT
Vietnam & Kamboçya Turu - Saigon – Aristo Hotel / Premier Deluxe 4* vb. 2/3 Kişilik Odada Kişi başı Paket Fiyat 10.11.2018 1.799,00 USD
Vietnam & Kamboçya Turu - Halong City – La Paz Resort 4* vb. 2/3 Kişilik Odada Kişi başı Paket Fiyat 10.11.2018 1.799,00 USD
Vietnam & Kamboçya Turu - Siem Reap – Cheathata Angkor 4* vb. 2/3 Kişilik Odada Kişi başı Paket Fiyat 10.11.2018 1.799,00 USD
Vietnam & Kamboçya Turu - Hanoi – Kuretake Inn 4* vb. 2/3 Kişilik Odada Kişi başı Paket Fiyat 10.11.2018 1.799,00 USD
Vietnam & Kamboçya Turu - Single Oda Farkı 10.11.2018 400,00 USD
Vietnam & Kamboçya Turu - 0-2 Yaş 10.11.2018 450,00 USD
Vietnam & Kamboçya Turu - 2-11 yaş 10.11.2018 1.749,00 USD
Vietnam & Kamboçya Turu - Saigon - Bay Hotel - 4* vb. 2/3 Kişilik Odada Kişi başı Paket Fiyat 9.12.2018 2.049,00 USD
Vietnam & Kamboçya Turu - Halong City – Halong Plaza 4* vb. 2/3 Kişilik Odada Kişi başı Paket Fiyat 9.12.2018 2.049,00 USD
Vietnam & Kamboçya Turu - Hanoi: The Lapis Hotel 4* vb. 2/3 Kişilik Odada Kişi başı Paket Fiyat 9.12.2018 2.049,00 USD
Vietnam & Kamboçya Turu - Siem Reap - Empress Angkor Hotel 4* vb. 2/3 Kişilik Odada Kişi başı Paket Fiyat 9.12.2018 2.049,00 USD
STH Mice