• Çin Turu
 • Çin Turu

Çin Turu

1.799,00 USD
2/3 Kişilik Odada Kişibaşı Paket Fiyat
1.799,00 USD
Single Oda Farkı
400,00 USD
0-2 Yaş Bebek
350,00 USD
2-11 Yaş çocuk
1.749,00 USD


TUR KODU BAŞLANGIÇ TARİHİ BİTİŞ TARİHİ
K181012BRT3 12.10.2018 21.10.2018


1. Gün ISTANBUL – DUBAI – PEKİN // 12 Ekim 2018 Cuma

Turumuz saat 16.30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Check – in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından Emirates Havayollarının EK 122 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.25’te Dubai’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saat 30 dakika sürecek olan yolculuk sonrası Dubai havalimanına varıyoruz. Ardından uçak değiştirip EK 306 sefer sayılı uçuş ile saat 03:55’te Pekin’e hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

2. Gün PEKİN // 13 Ekim 2018 Cumartesi

Yerel saat ile 15.25’te Pekin’e varış. Varışımızın ardından Akşam yemeği için yerel restorana transfer. Yemek sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Pekin otelimizde.

3. Gün PEKİN // 14 Ekim 2018 Pazar

Kahvaltının ardından Pekin şehir turuna başlıyoruz. Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyeti’ni ilan ettiği, 1989 yılında tüm dünyayı sarsan protestolarla hafızalara kazınan Tiananmen Meydanı; UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 980 ayrı binadan oluşan devasa ve büyüleyici Forbidden City yani “Yasak Şehir”i geziyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Cennet Tapınağını gezeceğiz. Gezi sonrası Hutong Turu yapacağız. Bu turumuzda geleneksel Çin Mahallesini bisikletle gezme imkânına sahip olacağız. Turun ardından özel Pekin Ördek menüsünden oluşan akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Konaklama Pekin otelimizde.

4. Gün PEKİN // 15 Ekim 2018 Pazartesi

Kahvaltının ardından Çin’e özgü inci yetiştiriciliğine tanıklık edeceğimiz İnci Üretim Merkezi’ni ziyaret edeceğiz. Ardından Kunming Gölü kıyısında yer alan Muhteşem Yazlık Saray Bahçeleri gezilecektir. Dilerseniz uygun fiyata inci alma şansınız da olacak. Gezimizin ardından ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Orta Asya Türklerinin kuzeyden gelen istilalarını engellemek amacı ile milattan önce 220 yılında yapımına başlanan Çin Seddi gezisi için otelden ayrılıyoruz. Bu muazzam yapıyı gezdikten sonra öğle yemeğimizi alacağız.  Akşam yemeğimize kadar serbest zaman. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, yemek sonrası otelimize geri dönüyoruz sonrasında serbest zaman ve geceleme otelimizde.

5. Gün PEKİN - XIAN // 16 Ekim 2018 Salı

Sabah otelimizden ayrılıyor tren istasyonuna transfer oluyoruz. Tren ile Çin tarihinin en eski ve en önemli şehirlerinden biri aynı zamanda Çin’in eski başkenti olan Xian’a hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi “lunch box” olarak trende alacağız. Varışta ardından Çin'in ilk imparatoru Shihuan’ın mezarını korumak için yapılmış , 20.YY’da ortaya çıkarılan en önemli arkeolojik kazılardan birisi olan  Terra Cota Savaşçıları olarak bilinen ‘’ Yeraltı Heykel Ordusu’’ müzesini gezeceğiz. “Pişmiş Toprak”  anlamına gelen ‘’ Terra Cota’’ müzesinde  göreceğiniz mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası Listesine alınmıştır. Yerel restoranda alınacak akşam  yemeğinin ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Tang Dynasty Show’una katılabilirler.

Ekstra Tang Dynasty Show: 60-$ ( Kişi Başı )

6. Gün XIAN – HANGZHOU // 17 Ekim 2018 Çarşamba

Kahvaltının ardından Müslüman Mahallesi ve Büyük Cami ziyaret edeceğiz. Gezi ardından Öğle yemeğimizi lokal restaurantta aldıktan sonra Hangzhou’ya gitmek üzere hızlı trenimizde yerlerimizi alıyoruz.  Varışımızın ardından otelimize check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında yarınki Hangzhou turu için dinlenme ve serbest zaman.  Geceleme otelimizde.

7. Gün HANGZHOU - SUZHOU // 18 Ekim 2018 Perşembe

Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ünlü Xihu Gölü'nde (Batı Gölü) yapacağımız tekne gezisi için hareket ediyoruz. Batı Gölü; şehir merkezinin hemen yakınında yer alan 60 km2 bir alan üzerine kurulu tapınak, bahçe ve mesire alanlarından oluşmaktadır. 2011 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi kapsamına alınan bu dev açık hava parkının, 5,6 kilometrekaresini bölgeye de adını veren Batı Gölü kaplamaktadır. Kendinizi cennette hissedeceksiniz. Varışımızın ardından Otelimize check-in gerçekleştiriyoruz. Lokal restaurantta akşam yemeğimiz sonrası serbest zaman.  Geceleme otelimizde

8. Gün SUZHOU – ŞANGAY // 19 Ekim 2018 Cuma

Kahvaltının ardından özel otobüsümüz İpek cenneti olarak bilinen Suzhou'ya hareket edeceğiz. Şehir güzel taş körüleri, pagodaları, Çin bahçeleri ve İpek endüstrisi ile ünlüdür. 900'lü yıllardan bu yana Çin İpek endüstrisinin en önemli merkezlerinden biri olan Suzhou 2500 yıllık bir tarihe sahiptir. Şehre varışımızın ardından Lingering bahçeleri, golden rooster gezilerimizi sonrası muhteşem manzaralara sahip bir göl ve kanal turumuzu tamamlayacağız. Öğle yemeğimizin ardından Çin'in en büyük şehri ve en önemli limanı olan Shanghai’a hareket ediyoruz. Shanghai’ye varışımızın ardından otelimize check-in gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restaurantta aldıktan sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.

9. Gün ŞANGAY // 20 Ekim 2018 Cumartesi

Kahvaltının ardından Nanjing Road’u görüp, Shanghai’ın önemli dini yapıtlarından biri olan Zümrüt Buda Tapınağına hareket ediyoruz. Ardından kolonyal dönemde inşa edilen binaların, modern gökdelenlerle yan yana sahil boyunca sıralandığı The Bund bölgesini ve Asya’nın en yüksek, dünyanın en yüksek üçüncü televizyon binası olan Oriental Pearl TV Binasını görüp,  Çin Bahçelerine çok güzel bir örnek olan Yu Garden’a gidiyoruz . Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimize kadar serbest zaman.  Akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin Ekstra olarak düzenleyeceği Akrobasi Show’una katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Ekstra Akrobasi Show: 60-$( Kişi Başı )

10. Gün SHANGHAI – DUBAI – ISTANBUL // 21 Ekim 2018 Pazar

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılarak havalimanına transfer oluyoruz.  Emirates’e ait  EK 305 sefer sayılı uçuş ile saat 07:15’te Dubai’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 8 saat 50 dakika sürecek olan yolculuk sonrası Dubai saat 12:05’te Dubai havalimanına varıyoruz. Ardından uçak değiştirip EK 121 sefer sayılı uçuş ile saat 14:15’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 17.55’te İstanbul Atatürk Havalimanı’na varıyoruz. Bir dahaki turumuzda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.Uçuş Detayları

Gidiş

Dönüş

     Tarihler 

 Günler

 İst – Dubai – Pekin Kalkış ve İniş Saatleri

Shangai – Dubai – İst Kalkış ve İniş Saatleri

Pekin

Shangai

12 Ekim 2018

21 Ekim. 2018

Cuma – Pazar

19:25 – 01:00 +

03:55 – 15:25

07:15 – 12:05

14:15 – 17:55


OTEL BİLGİLERİ

Jingtailong Interntational Hotel veya Beijing Plaza vb. 4* vb.
http://www.jingtailonginternationalhotel.com/

http://www.cceccplaza.com/

Xian Rongmin International Hotel 4* vb.
http://www.rongmininternationalhotel.com/photos/

Hangzhou Pujing Garden Hotel 4* vb.
http://www.pujinghotel.com/

Suzhou Holiday Inn Taihu Lake 4* vb.

https://www.ihg.com/holidayinn/hotels/us/en/suzhou/suzst/hoteldetail

Şangay Holiday inn express Zhabei  4* vb.

https://www.ihg.com/holidayinnexpress/hotels/us/en/shanghai/shgzb/hoteldetail


TURUN ARTILARI

****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

* Günümüz şehirlerinin en büyük şehir meydanı, tanıklık ettiği protestolarla adını tarihin tozlu sayfalarına yazdıran, Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyeti’ni ilan ettiği, ‘Ulusun Kapısı’ Tiananmen Meydanı.

* Pekin’in ortasında ayrı bir şehir gibi uzanan, yüzyıllar boyunca Çing hanedanlığının sarayı olmasıyla şehri hakimiyeti altına alan Forbidden City

* Tepelerin üzerinde sonsuzluğun daha da sonsuz olduğu, hep duyduğunuz gördüğünüz ama keşfetmenizi bekleyen, yeşillikler arasında kollarınızı açıp yürürken yüzünüze vuran hafif esintiyi hissetmeden asla keşfetmiş gibi hissetmeyeceğiniz, Dünyanın Yedi Harikasından biri Çin Seddi.

* Modern ve yerel tatların birleşmesinin oluşturduğu kontrastla Uzakdoğunun Paris’i olarak da bilinen Shangai’da; çimenlere ve çiçeklere dalında beklemekten çok daha fazla anlam yükleyen meşhur Çin Bahçelerinin en güzel örneği Yu Garden, Xintiandi Bölgesi ve Fransız İmtiyaz Bölgesi


FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Emirates Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul / Dubai - Pekin / Shangai – Dubai / İstanbul  gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Pekin’de 4* Otelde 3 gece konaklama
 • Xian’da 4* Otelde 1 gece konaklama
 • Hangzhou  4* Otelde 1 gece konaklama
 • Suzhou 4* Otelde 1 Gece konaklama
 • Shangai’da 4* Otelde 2 gece konaklama
 • Sabah Kahvaltıları
 • Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri ( ilk akşam yemeği özel Pekin ördeği menüsünden oluşmaktadır)
 • Pekin’de Tiananmen Meydanı, Yasak şehir, Cennet Tapınağı gezisi
 • Hutong Turu
 • Çin Seddi turu
 • Muhteşem Yazlık Saray Bahçeleri turu
 • Xian’da Terra cota Savaşçı müzesi ve şehir surları gezisi
 • Hangzhou’da Müslüman Mahallesi ve büyük Camii Lingyin tapınağı ve Long Jing Çay bahçeleri
 • Suzhou’da Klasik suzhou bahçeleri gezisi
 • Shanghai’da  Zümrüt Buda Tapınağı, Yuyuan Bahçeleri, Bund Bölgesi gezileri
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Tüm şehirler arası transferler
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti


FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurtdışı çıkış fonu  
 • Vize Ücreti
 • Seyahat Sigortası
 • 5. ve 9. gün akşam yemeği
 • Kişisel harcamalar
 • Fazla bagaj ücretleri


SIKÇA SORULAN SORULAR

             Sağlık

Çin’e girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

Vize Bilgileri

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Resmi Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Tüm (yeşil pasaport da dahil) pasaportlar yeni çipli olmak zorundadır.

Gezi Zamanlaması

Çok büyük bir yüzölçümüne sahip Çin’de iklimler bölgeden bölgeye değişiklik gösterse de genel olarak dört mevsimin görüldüğü bir ülke olduğunu söylemek mümkündür. Ülkede yazlar son derece nemli geçer bu nedenle sıcaklıklar olduğundan fazla hissedilir. İlkbahar ve sonbahar ise ılık havası ile idealdir.

Uçuş Süreleri

İstanbul - Pekin: 9 saat 15 dakika, Shanghai - İstanbul 12 saat

        Para Birimi

Çin’in para birimi Yuan’dır. Yanınıza USD ve bunun da ufak birimlerini almanızı öneriyoruz. 1 USD = yaklaşık 6 Yuan Nepal Rupisi, 1 Euro = yaklaşık 8 Yuan

Saat Dilimi

Türkiye ile Çin arasında 6 saat fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken Çin’de saat 18.00’dir.

   Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet ve Gerekli

Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

     Yemek Kültürü

Çin mutfağı bölgeden bölgeye farklılıklar gösteren son derece zengin bir mutfaktır. Pekin Ördeği, değişik malzemeler ile hazırlanıp soslarla yenen börekler “dumpling”, tatlı hardal sosları ülke mutfağının karakteristik özellikleridir. Türk mutfağından farklı bir mutfak olduğunu unutmamanızı öneriyoruz.

           Elektrik

Çin’de elektrik 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır Adaptör gerekecektir.

         Alışveriş

Çin tam bir alışveriş cennetidir. Elektronik eşyalardan tekstile çok geniş bir yelpazede aradığınız her ürünü bulabilirsiniz.


not

STH TRAVEL havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan STH TRAVEL sorumlu tutulamaz. STH TRAVEL gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. STH TRAVEL, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından STH TRAVEL  sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az katılımlarda rehberiniz sizlere gerekli fiyat ayarlamasını yapıp bildirecektir.
DİĞER TARİHLER

AÇIKLAMA TUR TARİHİ FİYAT
Çin Turu - Jingtailong Interntational Hotel veya Beijing Plaza vb. 4* vb. 2/3 Kişilik Odada Kişibaşı Paket Fiyat 28.9.2018 1.999,00 USD
Çin Turu - Xian Rongmin International Hotel 4* vb. 2/3 Kişilik Odada Kişibaşı Paket Fiyat 28.9.2018 1.999,00 USD
Çin Turu - Hangzhou Pujing Garden Hotel 4* vb. 2/3 Kişilik Odada Kişibaşı Paket Fiyat 28.9.2018 1.999,00 USD
Çin Turu - Suzhou Holiday Inn Taihu Lake 4* vb. 2/3 Kişilik Odada Kişibaşı Paket Fiyat 28.9.2018 1.999,00 USD
Çin Turu - Şangay Holiday inn express Zhabei 4* vb. 2/3 Kişilik Odada Kişibaşı Paket Fiyat 28.9.2018 1.999,00 USD
Çin Turu - Single Oda Farkı 28.9.2018 400,00 USD
Çin Turu - 0-2 Yaş 28.9.2018 350,00 USD
Çin Turu - 2-11 Yaş 28.9.2018 1.949,00 USD
Çin Turu - İÇ HAT BAĞLANTI ÜCRETLERİ- ANKARA 28.9.2018 180,00 USD
Çin Turu - İÇ HAT BAĞLANTI ÜCRETLERİ- İZMİR 28.9.2018 180,00 USD
Çin Turu - İÇ HAT BAĞLANTI ÜCRETLERİ- ADANA 28.9.2018 180,00 USD
Çin Turu - İÇ HAT BAĞLANTI ÜCRETLERİ- KIBRIS 28.9.2018 195,00 USD
Çin Turu - 2/3 Kişilik Odada Kişibaşı Paket Fiyat 12.10.2018 1.799,00 USD
Çin Turu - Single Oda Farkı 12.10.2018 400,00 USD
Çin Turu - 0-2 Yaş Bebek 12.10.2018 350,00 USD
Çin Turu - 2-11 Yaş çocuk 12.10.2018 1.749,00 USD
STH Mice