• Norveç Fiyortları
 • Norveç Fiyortları

Norveç Fiyortları

 
TÜM YERLERİMİZ DOLMUŞTUR

İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ
1.699,00 EUR
Scandic Victoria Hotel Oslo vb. 4* Kişi Başı Fiyat
1.699,00 EUR
Brakanes Hotel Ulvik vb. 4* Kişi Başı Fiyat
1.699,00 EUR
Scandic Oernen Hotel Bergen vb. 4* Kişi Başı Fiyat
1.699,00 EUR
Vestlia Resort Hotel Geilo vb. 4* Kişi Başı Fiyat
1.699,00 EUR
Quality Hotel Expo Oslo vb. 4* Kişi Başı Fiyat
1.699,00 EUR
Single Oda Farkı
390,00 EUR
0-2 Yaş Fiyatı
200,00 EUR
2-11 Yaş Fiyatı
1.679,00 EUR
İç Hat Bağlantı Uçuşları - Ankara
100,00 EUR
İç Hat Bağlantı Uçuşları - İzmir
100,00 EUR
İç Hat Bağlantı Uçuşları - Adana
160,00 EUR
İç Hat Bağlantı Uçuşları - Kıbrıs
180,00 EUR
TUR KODU BAŞLANGIÇ TARİHİ BİTİŞ TARİHİ
K180821BRT 21.8.2018 26.8.2018


1. Gün İstanbul - Oslo // 21 Ağustos 2018 Salı

Gidiş

Dönüş

Tarihler

 

 Günler

 Istanbul-Oslo  Kalkış ve İniş Saatleri

Oslo - Istanbul   Kalkış ve İniş Saatleri

Oslo

Oslo

21 Ağustos

26 Ağustos

Salı – Pazar

07:30 – 10:20

17:55 – 22:45

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde saat 04:30’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1751 Tarifeli Sefer tarifeli sefer sayılı uçuşu ile saat 07:30’de İstanbul-Oslo uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile saat 10:20’de Oslo’ya varış. Özel transfer aracımız ile panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Frogner Parkı’nı gezecek ardından şehrin simgelerinden birisi olan Karl Johans Kapısı’nı ve Oslo Şehir Binası, Kraliyet Sarayı’nı göreceğiz. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

2. Gün Oslo - Ulvik // 22 Ağustos 2018 Çarşamba

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştirip Ulvik’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde meşhur Torpo Stave Kilisesi’nde fotoğraf molası vereceğiz. Sonrasında şelaleler ülkesinde göreceğimiz Voringsfossen ilk göreceğimiz şelalelerden birisi olacak. Hardanger Köprüsü’nü geçerek Ulvik’e ulaşacağız. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün Ulvik – Bergen // 23 Ağustos 2018 Perşembe

Kahvaltımızın ardından Bergen’e doğru yola çıkıyoruz. İskandinav ’yanın en güzel doğasına sahip ülkesinde yapacağımız yolculukta, Hardangervidda doğal parkı’nın içinden ilerleyecek, muhteşem manzaraları görme şansını yakalayacağız. Steindalsfossen Şelalesi’nde keyifli bir fotoğraf molasının ardından Bergen’e devam edeceğiz.  Bergen’e vardığımızda şehir turumuza başlıyoruz. Rengarenk evleri, Kraliyet Sarayı göreceğimiz yerler arasında olacak. Şehrin kalbinin attığı Balık ve Çiçek pazarlarını ziyaret ettikten sonra Bergen’de yapılacak en güzel aktivitelerden birisi olarak kabul edilen teleferik ile Floyen Dağı’na çıkıyoruz. Bergen’in panoramik manzarasını göreceğimiz bu turun ardından otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün Bergen – Fiyordlar - Geilo // 24 Ağustos 2018 Cuma

Sabah alacağımız kahvaltının ardından turumuzun en güzel güzel günlerinden bir tanesi olan fiyordlar için otelimizden hareket ediyoruz. Önce aracımız ile Gudvangen’e ulaşacak ardındından feribotumuza bineceğiz. UNESCO Dünya Mirasi Listesi’nde bulunan Naeroyfjord’u boyunca ilerleyecek muhteşem doğanın içinde bulunmaktan keyif alacağız. Sonra Flam kasabasında feribotumuzdan inecek ve Flam Dağı tren gezisine başlıyoruz. Dünyanın en meşhur tren yollarından birisi olan Flaam Dağı boyunca trenimiz, şelalelerin içinden ilerleyeceğiz. Unutulmaz bir yolculuğun ardından trenimizi değiştirecek, Myrdal’a doğru devam edeceğiz. Norveç’in kırsal bölgeleri boyunca ilerleyerek Geilo’ya varıyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

5. Gün Geilo - Oslo // 25 Ağustos 2018 Cumartesi

Kahvaltımızın ardından Oslo’ya doğru hareket edeceğiz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından Oslo’ya varıyoruz. Alış veriş yapabilir şehri dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Konaklama otelimizde.

6. Gün Oslo - İstanbul // 26 Ağustos 2018 Pazar

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirlediği saate kadar serbest zaman. Serbest zaman sonrası havaalanına hareket. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinin ardından uçağımıza biniyoruz. TK 1754 sefer sayılı uçuş ile saat 17.55’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 22:45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.TURUN ARTILARI

 • Frogner Parkı’nı gezip, şehrin simgelerinden birisi olan Karl Johans Kapısı’nı ve Oslo Şehir Binası, Kraliyet Sarayı’nı göreceğiz.
 • Voringsfossen şelalelerinde keyifli anlar yaşayacağız.
 • UNESCO Dünya Mirasi Listesi’nde bulunan Naeroyfjord’un muhteşem doğasına tanıklık edeceğiz.
 • Dünyanın en meşhur tren yollarından birisi olan Flaam Dağı boyunca trenimiz, şelalelerin içinden ilerleyeceğiz.


Paket Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türk  Havayolları tarifeli seferi ile Istanbul -  Oslo – Istanbul gidiş  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Programda belirtilen şehirlerde 4 *  otellerde oda kahvaltı konaklamalar,
 • Sabah Kahvaltıları,
 • 2 Akşam Yemeği otelde
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Feribot ile fiyort turu
 • Flam Dağı tren gezisi
 • Floyen Dağı teleferikler ile çıkış
 • Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,
 • Türkçe rehberlik hizmeti


Paket Fiyata Dahil olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
 • Belirtilen yemeklerin dışındaki tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar


SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Norveç’e girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

Vize Bilgileri

Umumi Pasaport sahibi iseniz, Norveç’e girebilmek veya transit geçebilmek için bu ülkenin dış temsilciliklerinden vize almanız gerekmektedir. Hizmet veya Yeşil Pasaport sahibi olanların, 6 ay içerisinde 3 ayı geçmemek kaydıyla olan seyahatlerinde vize almaları gerekmemektedir.

Uçuş Süreleri

İstanbul – Oslo uçuşu; 3 saat 55 dakika sürmektedir.

Para Birimi

Norveç para birimi Norveç Kronu’dur (NOK). 1 Euro yaklaşık 9 NOK tur.

Saat Dilimi

Türkiye ile Norveç arasında 1 saat farkı bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12:00 iken Norveç’te 11:00’dir.

Telefon Kullanımı

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolay giyip çıkarabileceğiniz mevsim sıcaklıklarına uygun kıyafetler almanızı öneririz.

Yemek Kültürü

Norveç mutfağında deniz ürünleri hakimdir. Somon füme milli yemek gibidir. Norveç türlüsü, geyik kebabı, lahanalı et haşlaması, geleneksel yemekler arasındadır.

Elektrik

Norveç’te elektrik 230 volttur ve Türkiye ile aynı prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örnekleri http://www.iec.ch/worldplugs/typeC.htm sitesinden görülebilir.

Alışveriş

Norveç’teki alışveriş merkezlerinde birçok ürün rahatlıkla bulunabilmektedir. İthal mallar daha pahalıdır ve vergi oranları yüksektir. Avrupa’nın en pahalı ülkesi olarak bilinmektedir.


NOTLAR

STH TRAVEL havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan STH TRAVEL sorumlu tutulamaz. STH TRAVEL gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. STH TRAVEL, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından STH TRAVEL  sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

* Bağlantı ücretleri ilgili sınıftan yer olmasına göre değişiklik gösterebilmektedir.
STH Mice