• Norwegian Epic ile Batı Akdeniz
  • Norwegian Epic ile Batı Akdeniz
  • Norwegian Epic ile Batı Akdeniz
  • Norwegian Epic ile Batı Akdeniz
  • Norwegian Epic ile Batı Akdeniz
  • Norwegian Epic ile Batı Akdeniz
  • Norwegian Epic ile Batı Akdeniz
  • Norwegian Epic ile Batı Akdeniz
  • Norwegian Epic ile Batı Akdeniz

Norwegian Epic ile Batı Akdeniz

1.599,00 EUR
İç Kabin Kişi Başı
1.599,00 EUR
Balkonlu Kabin Kişi Başı
1.899,00 EUR


TUR KODU BAŞLANGIÇ TARİHİ BİTİŞ TARİHİ
G190807GB 7.8.2019 14.8.2019
GÜN LİMAN VARIŞ KALKIŞ
1 Rome, Italy, IT 10:4 19:0
2 Livorno, Italy, IT 17:0 19:0
3 Cannes, France, FR 08:0 18:0
4 Palma de Mallorca, Spain, ES 13:0 20:0
5 Barcelona, Spain, ES 05:0 18:0
5 Barcelona, Spain, ES 05:0 18:0
6 Denizde, D
7 Napoli,İtaly, IT 07:0 19:0
8 Rome, Italy, IT 06:0 18:2


1. Gün ROMA (Civitavecchia) - İSTANBUL

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali, Pegasus Havayolları kontuarı önünde saat 06.00’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Pegasus Havayolları’nın PC 1221 no’lu seferi ile saat 08.50’de Roma’ya hareket. Yerel saat ile 10.40’da Romaya’ya varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Civitavecchia Limanı’nda demirli olan gemimize transfer. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz 19.00’da limanından hareket edecektir.

 

2. Gün LİVORNO

Gemimiz saat 07.00'de Livorno limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimiz Livorno' yu dolaşabilirler.Venedik Mahallesi, Eski ve Yeni Livorno Kalesi, Livorno Katedrali, Quattro Mori Anıtı, Piazza della Repubblica (Cumhuriyet Meydanı) San Giovanni Nepomuceno Anıtı, Fortezza Nuova, Casini d'Ardenza Konağı görülmesi gereken yerlerdendir. Bunların dışında Floransa' ya gitmek de mümkündür. Rönesansın en önemli isimlerinden Michelangelo'nun yaşadığı şehir olan Floransa' da muhteşem Floransa Katedrali'ni (Doumo), Çan Kulesini, mükemmel kabartmalı kapılarıyla ünlü vaftizhaneyi, Sinyorlar Meydanı'nı ve bu meydanda bulunun eşsiz heykelleri görebilirler. Daha sonrasında Vecchio Sarayı'nı, Vecchio Köprüsü'nü, ve Santa Croce Bazilikası'nı görebilirler. Floransa aynı zamanda "İlahi Komedya" nın yazarı Dante'nin de yaşadığı şehir olduğundan devasa büyüklükte Dante Heykeli'ni Santa Croce Meydanı'nda görebilirsiniz. Gemimiz saat 19.00'da limandan ayrılacaktır.

3. Gün CANNES

Gemimiz saat 08.00'de Cannes limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberin düzenleyeceği ekstra turlara katılabilerler. Gemimiz saat 18.00'de limandan ayrılacaktır. 

4. Gün PALMA DE MALLORCA

Gemimiz saat 13.00'de Palma De Mallorca limanına yanaşacaktır. Palma de Mallorca, Batı Akdeniz'de yer alıyor. Şehir; İspanya'nın doğu sahiline yakın ve İspanya'nın özerk bölgesi olan Balear Takımadaları'na ait bir belediye olmakla birlikte İspanya'nın en büyük adası. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Palma De Mallorca & Valldemosa” turuna katılabilirler. Bu turumuza önce 300 bin kişilik nüfuslu turizm cenneti Palma de Mallorca Şehrini tanıyarak başlıyoruz. Görülecek yerler arasında 14.yy’dan kalma Bellver Kalesi, 13.yy’dan kalma ünlü Palma Katedrali ve dışarıdan olmak üzere hemen yanındaki Almudania Sarayı bulunmaktadır.  Ardından tarihi Arena'ya gidilecek ve isteyen misafirlerimizle Mallorca'nın meshur inci atölyelerinden biri ziyaret edilecektir. Adanın güneybatısında yer alan muhteşem köy Valldemosa turumuzda diğer durağımız olacaktır. Bu bölgeyi de tanıyarak ve bol bol fotoğraflandırarak adanın ruhunu tanıma imkânımız olacaktır.  Tur sonrası gemiye dönüş. Gemimiz gece limanda demirleyecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Gemimiz saat 20.00'de limandan ayrılacaktır. 

5. Gün BARCELONA

Gemimiz saat 05.00'de Barcelona limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Barcelona Şehir Turu” na katılabilirler. Avrupa’nın en güzel metropollerinden biri olan Barcelona’daki şehir turumuz, limanda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile başlayacak. La Rambla Caddesi, Cristoforo Colombo Anıtı, Maremagnum Suni Limanı, Barceloneta Plajı, Olimpiyat bölgesi ve limanı, Catalunya Meydanı, Gaudi’nin evlerinin bir sokak müzesine dönüştürdüğü Paseu de Gracia caddesi ve en temel eseri Sagrada Familia göreceğimiz yerler arasında. Turumuz esnasında Montjuic tepesine çıkıp manzara fotoğrafları çekeceğiz. Alışveriş için serbest zamanın ardından gemimize geri döneceğiz. Gemimiz saat 18.00'de limandan ayrılacaktır. 

6. Gün DENİZDE SEYİR

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.

7. Gün NAPOLİ

Gemimiz saat 07.00'de Napoli limanına yanaşacaktır. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Campanya Bölgesi’nin ünlü limanı Napoli, eski çağların hiçbir zaman tamamen ortadan kaybolmamış birkaç Avrupa şehrinden biridir. Yunanlıların kurduğu, Romalıların geliştirip genişlettiği kent, geçen yüzyıllar içinde yabancı işgalciler için en kıymetli hazine olmuştur. Böylesi geçmişin günümüze uzantısı ise; gürültülü, suç oranı yüksek, biraz pasaklı, biraz karmaşık ama görülmeye değer bir metropoldür. Bu turumuzda Vezüv yanardağının külleri altında kalan Pompei’de insan ve ev kalıntılarını gezerken doğanın üzerimizde yaratabileceği inanılmaz tahribatı ve doğanın gücünü yaşayacaksınız. Daha sonra Napoli’ye uğrayıp panoramik bir otobüs turunun ardından Kraliyet Meydanını göreceğiz. Gemimiz saat 19.00'da limandan ayrılacaktır.

8. Gün ROMA (Civitavecchia) - İSTANBUL

Gemimiz yerel saat ile 06.00’da Civitavecchia Limanı’na yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve Roma Havalimanı’na transfer. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrası Pegasus Havayolları’nın PC 1224 no’lu seferi ile saat 14.40’da İstanbul Sabiha Gökçen  Havalimanı’na hareket. Yerel saat ile 18.15’de varış ve turumuzun sonu.TUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Pegasus Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı –Roma - İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti 
* NCL Epic Gemisi’nde 7 gece tam pansiyon konaklama, animasyon ve aktiviteler
* Programda belirtilen tüm transferler
* Seyahat sağlık & İptal teminatlı sigorta
* 20 Kişi olması durumunda Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Liman ve Havayolu vergileri


TUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme v.s)
* Gemi tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar
* İçecek paketi 
* Personel Bahşişleri
* Vize Ücreti & Yurtdışı çıkış harcı 


NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER

*Programda belirtilen saatler Pegasus Havayolları ve Norwegian Cruise Line şirketlerinden alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten STH Travel sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü STH Travel programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.
*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 20 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir.
*Özellikle gemi seyahatiniz esnasında sizlere başkalarının telefon ile ulaşması son derece zordur. Geminin uydu sistemi ile görüşmeler sağlanabilir ancak dakikası yaklaşık 17 USD civarındadır.(taxlar dahil).
*Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide alışveriş ve casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.
*Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından önemlidir.
*Gemiye içki sokmak yasaktır.
*Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakte kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.
*Geminin uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Dakikası yaklaşık 1,5 USD civarındadır.
*Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da STH Travel sorumlu olmayacaktır.
*Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00:00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir.
*Vize alımları için en az 15 iş günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız.
*Dünyadaki petrol krizinden ötürü artan petrol fiyatları yüzünden tüm uluslar arası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları ve gemi şirketleri bu artışları fuel surcharge adı altında yolcularından talep etmektedir. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ve gemi şirketlerine ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda STH Travel'ın herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Havayolunun biletine gelecek vergi, sigorta vb artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır.
DİĞER TARİHLER

AÇIKLAMA TUR TARİHİ FİYAT
Norwegian Epic ile Batı Akdeniz - İç Kabin Kişi Başı ( All Inclusive) 4.8.2019 1.505,00 EUR
Norwegian Epic ile Batı Akdeniz - Balkonlu Kabin Kişi Başı ( All Inclusive) 4.8.2019 2.265,00 EUR
Norwegian Epic ile Batı Akdeniz - İç Kabin Kişi Başı 7.8.2019 1.599,00 EUR
Norwegian Epic ile Batı Akdeniz - Balkonlu Kabin Kişi Başı 7.8.2019 1.899,00 EUR
STH Mice