• BOĞAZİÇİ'NİN BİLİNMEYEN HİKAYELERİ
  • BOĞAZİÇİ'NİN BİLİNMEYEN HİKAYELERİ
  • BOĞAZİÇİ'NİN BİLİNMEYEN HİKAYELERİ

BOĞAZİÇİ'NİN BİLİNMEYEN HİKAYELERİ

 
TÜM YERLERİMİZ DOLMUŞTUR

İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ
200,00 TRY
Kişi Başı
200,00 TRY


TUR KODU BAŞLANGIÇ TARİHİ BİTİŞ TARİHİ
K190511YALILAR 11.5.2019 11.5.2019
BOĞAZİÇİ'NİN BİLİNMEYEN HİKAYELERİ

Şarkılara, şiirlere ve kitaplara konu olmuş muhteşem İstanbul Boğazı’nı, bir de tekne ile erguvan mevsiminde görmek güzel olmaz mıydı? Sadece manzarasıyla bile sizi etkilemeye yeten boğazın bir de hikayelerle dolu yalılarını ve yapılarını gelin hep beraber keşfedelim..


GEZİ SIRASINDA GÖRÜLECEK YERLER

Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı ,Ortaköy yapıları, Rumelihisarı, Şerifler Yalısı, İstinye - Tarabya yapıları, Anadolu Kavağı, Amcazade Yalısı, Kanlıca - Anadolu Hisarı yalıları, Hıdiv Kasrı, Küçüksu Kasrı, Beylerbeyi Sarayı, Beylerbeyi Camisi, Esma Sultan Yalısı, Sait Halim Paşa Yalısı, Fuat Paşa Yalısı ve daha niceleri…


TEKNEYE BİNİŞ İSKELELERİ / SAATLERİ

Avrupa Yakasından katılacak misafirlerimiz için 10:30 Kabataş İskelesi

Anadolu Yakasından katılacak misafirlerimiz için  11:00 Üsküdar İskelesi


FİYATA DAHİL HİZMETLER

Profesyonel STH turizm rehberlik hizmeti, tekne turu, Anadolu Kavağında öğle yemeği


GEZİ REHBERİ DENİZ YALAV

Deniz Yalav 1952’de İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi’nde başladığı ortaöğrenimini Gedikpaşa’da sürdürüp, Sultanahmet Ticaret Lisesi’nde tamamladı. ODTÜ Sosyoloji bölümünde  birkaç yıl okuduktan sonra ayrılıp 1979’da Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu’nda işe girdi. Turizm ve Yayın bölümlerinde çalıştığı yıllarda, Çelik Gülersoy’un konuklarını İstanbul’da gezdirerek rehberliğe ilk adımlarını attı.  1989’da Çelik Gülersoy’un kurduğu İstanbul Kitaplığı’nın kataloğunu hazırladı. Profesyonel turist rehberi olan Deniz Yalav, aynı zamanda Çelik Gülersoy Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olup, İstanbul Kitaplığı’nın kuruluşunda  üstlendiği görevini bugün de  sürdürmektedir.
STH Mice