• Galata - Karaköy Turu
  • Galata - Karaköy Turu
  • Galata - Karaköy Turu
  • Galata - Karaköy Turu
  • Galata - Karaköy Turu
  • Galata - Karaköy Turu
  • Galata - Karaköy Turu

Galata - Karaköy Turu

165,00 TRY
Kişi Başı
165,00 TRY


TUR KODU BAŞLANGIÇ TARİHİ BİTİŞ TARİHİ
K190414GALATA 14.4.2019 14.4.2019


1. Gün buluşma yeri / saati

Tünel, sabah 09:00Galata - Karaköy

Yaşadığımız şehrin her bir noktasını, yeniden keşfettiğimiz tur güzergahlarımızda, bu sefer
İstanbul’un iki nostaljik semti Galata ve Karaköy var. Binalarında ve sokaklarında derin bir tarih ve yaşanmışlık barından bu iki semt, daha önce fark etmediğiniz kapılarını keşfetmeniz için sizlere açıyor. Tarihin gizemli izini sürerken, siz de bizimle olmak istemez miydiniz?


Gezi Sırasında Görülecek Yerler

Galata Kulesi (Dışarıdan), Doğan Apartmanı, Kırım Kilisesi, Barın Yurdu, Turk Ortodoks Patrikhanesi, Ermeni Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi, Sen Benoit Fransız Okulu, Yeraltı Cami, Karantina Binası, Kemankeş Mustafa Paşa Cami, Abed Han, Karaköy Palas, Minerva Han, Nordstern Han, Rustem Paşa Hanı, Galata Bedesteni, Arap Cami, Yanık Kapı, St. Piyer Hanı, Podestat Binası, St. Pierre Kilisesi, Voyvoda Caddesi, Kamondo Merdivenleri, SALT Galata


Gezi Rehberi Deniz Yalav

Deniz Yalav 1952’de İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi’nde başladığı ortaöğrenimini Gedikpaşa’da sürdürüp, Sultanahmet Ticaret Lisesi’nde tamamladı. ODTÜ Sosyoloji bölümünde birkaç yıl okuduktan sonra ayrılıp 1979’da Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu’nda işe girdi. Turizm ve Yayın bölümlerinde çalıştığı yıllarda, Çelik Gülersoy’un konuklarını İstanbul’da gezdirerek rehberliğe ilk adımlarını attı. 1989’da Çelik Gülersoy’un kurduğu İstanbul Kitaplığı’nın kataloğunu hazırladı. Profesyonel turist rehberi olan Deniz Yalav, aynı zamanda Çelik Gülersoy Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olup, İstanbul Kitaplığı’nın kuruluşunda üstlendiği görevini bugün de sürdürmektedir.
DİĞER TARİHLER

AÇIKLAMA TUR TARİHİ FİYAT
Galata - Karaköy Turu - Kişi Başı 14.4.2019 165,00 TRY
STH Mice