• ZAMBEZI QUEEN ile Yılbaşında Nehirden Safari
  • ZAMBEZI QUEEN ile Yılbaşında Nehirden Safari
  • ZAMBEZI QUEEN ile Yılbaşında Nehirden Safari
  • ZAMBEZI QUEEN ile Yılbaşında Nehirden Safari
  • ZAMBEZI QUEEN ile Yılbaşında Nehirden Safari
  • ZAMBEZI QUEEN ile Yılbaşında Nehirden Safari
  • ZAMBEZI QUEEN ile Yılbaşında Nehirden Safari

ZAMBEZI QUEEN ile Yılbaşında Nehirden Safari

6.999,00 USD
Üç Kişilik Balkonlu Standart Suite (Üst Güverte) (22 m2) Kişi Başı
6.999,00 USD
Ana Güverte Balkonlu Standart Suite (20 m2) Kişi Başı
7.599,00 USD
Ana Güverte Balkonlu Master Suite (28m2) Kişi Başı
7.999,00 USD
Üst Güverte Balkonlu Standart Suite (20 m2) Kişi Başı
7.750,00 USD
Üst Güverte Balkonlu Master Suite (28 m2) Kişi Başı
8.300,00 USD


TUR KODU BAŞLANGIÇ TARİHİ BİTİŞ TARİHİ
G191221SNA 21.12.2019 2.1.2020
GÜN LİMAN VARIŞ KALKIŞ
1 Johannesburg, South Africa, ZA
2 Johannesburg, South Africa, ZA
3 Cruising the Chobe River, Botswana, BW
4 Cruising the Chobe River, Botswana, BW
5 Cruising the Chobe River, Botswana, BW
6 Cruising the Chobe River, Botswana, BW
7 Victoria Falls, Bimbabwe, ZW
8 Johannesburg, South Africa, ZA
9 Johannesburg, South Africa, ZA
10 Cape Town, South Africa, ZA
11 Cape Town, South Africa, ZA
12 Dubai, United Arab Emirates, AE
13 Istanbul, Turkey, TR


1. Gün İSTANBUL - DUBAI - JOHANNESBURG

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Emirates Havayolları kontuarında saat 12.00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Emirates Havayolları’nın EK120 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.35’de Dubai’ye hareket. 4,5 saatlik bir uçuş sonrası, yerel saat ile 21.00’de Dubai’ye varış. Burada yapılacak aktarma sonrasında Emirates Havayolları’nın EK767 sefer sayılı uçuşu ile saat 23.25’de Johannesburg’a uçuş. Geceleme uçakta

2. Gün JOHANNESBURG

Yaklaşık 8 saatlik uçuş sonrası, yerel saat ile 05.35’de Güney Afrika’nın en büyük şehri Johannesburg’a  varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, özel aracımız ile otelimize transfer. Otelimize erken check-in işlemleri, kahvaltı ve dinlenmek için serbest zaman. Otelde alacağımız öğle yemeği sonrası şehir turu için hareket ediyoruz. Rosebank, Sandton, Johannesburg’un yirmi kilometre mesafede bulunan ve Güney Afrika’da ırk ayrımcılığına karşı mücadelenin merkezi Soweto ve buradaki Nelson Mandela’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Otelde Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği)

3. Gün JOHANNESBURG - BOTSVANA - NAMIBIA

Kahvaltı sonrası Havalimanına transfer ve Botsvana-Namibia sınırında bulunan Kasane Havalimanına uçuş. Yaklaşık 1,5 saat sürecek uçuş ve gümrük işlemlerini ardından gemimize botlar ile transfer. 5*Dlx Butik Zambezi Queen gemisine   check-in ve kabinlerimize yerleşme sonrası serbest zaman. Bugün sizlere eşsiz bir doğaya ve eko-sisteme sahip Chobe bölgesi hakkında bilgiler verilecektir. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Sessiz gecede Afrika’nın vahşi tabiatının seslerini dinleyebileceksiniz. (Otelde Kahvaltı, Gemiye varışta hafif atıştırmalık ikramlar ve  Akşam yemeği gemide)  

4. Gün CHOBE NEHRİ

Kahvaltı sonrası, nehir boyunca foto safariye katılabilir veya balık tutabilirsiniz. Gemide açık büfe öğle yemeğinizi alırken Afrika’nın size sunacağı muhteşem manzaraları seyredebileceksiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemide. (Gemide Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği)

5. Gün CHOBE NEHRİ

Kahvaltı sonrası, Chobe Milli parkında tam gün sürecek olan foto safariye katılacaksınız. Öğle yemeğiniz Chobe milli parkında piknik alanında alındıktan sonra yine vahşi tabiatın size sunacağı güzellikleri gözlemleyebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemide. (Gemide Kahvaltı, Chobe milli parkında öğle yemeği, akşam yemeği.

6. Gün CHOBE NEHRİ

Kahvaltı sonrası nehirde foto safariye katılabilir, balık tutabilir veya bir yerli köyü ziyaret edebilirsiniz. Gemide açık büfe öğle yemeği. Öğleden sonra serbest zaman. Gemideki son gecenizde geleneksel Afrika yemeği ile ağırlanacaksınız. (Gemide Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği)

7. Gün ZIMBABWE - VİKTORYA ŞELALELERİ

Kahvaltı sonrası 09.00’da gemiden ayrılarak özel aracımız ile Viktorya Şelalelerine (Zimbabwe) hareket ediyoruz. Varışta şelale turumuzu yaptıktan sonra otelimize transfer. Check-in ve odaların dağılımı sonrası serbest zaman. Akşamüzeri gün batımını izlemek için tekne turu. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Gemide Kahvaltı, Otelde Akşam yemeği)


 

8. Gün ZIMBABWE – JOHANNESBURG – PİLANESBERG

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Havalimanına transfer ve öğle saatlerinde yaklaşık 1,5 saatlik uçuş ile Johannesburg’a varış ve ardından Pilanesberg’e özel aracımız ile transfer. Oteliniz Bakubung Bush Lodge’a yerleşme. Pilanesberg, Sun City’den 5 km uzaklıkta olup, 2005’te Dünya Turizm Örgütü tarafından Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en iyi safari parkı seçilmiştir. Pilanesberg tam bir milyon yıl önce meydana gelen volkanik hareketler sonucu oluşmuş bir doğal bir cennettir. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Otelde Kahvaltı ve Akşam yemeği)

9. Gün PİLANESBERG

Sabah güneş doğmadan safari için hareket. 5 Büyük (Big Five) olarak adlandırılan Aslan, Buffalo, Fil, Leopar ve Gergedanları ve diğer Afrika’ya özgü vahşi hayvanları doğal ortamlarında görebilme imkanı. Lodge’a dönüş ve kahvaltı. Pilanesberg aynı zamanda 350 kuş ve 65 sürüngen türüne ev sahipliği yapmaktadır. Otelde öğle yemeği. Öğleden sonra foto safari ve serbest zaman. Akşam üzeri günbatımı safarisi yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Otelde Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği)

10. Gün PİLANESBERG - JOHANNESBURG - CAPE TOWN

Sabah erken saatlerde Otel’den çıkış işlemleri ve Johannesburg Havalimanına transfer(kahvaltı lunch box olarak alınacaktır). Johannesburg’a varış sonrası Cape Town’a yaklaşık 2 saat sürecek uçak yolculuğunun ardından öğle saatlerinde varış ve varışta yapacağımız “Mother City”(Ana Kent) olarak anılan Cape Town turu; Adderly Caddesi, Bartolomeus Heykeli, Jan Van Ribbeck tarafından 1652’de Avrupa’dan Uzakdoğu’ya seyahat eden gemilerin meyve sebze ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş Company Gardens, Parlamento, Jan Van Ribbeck Heykeli, Nobel Barış Ödüllü Desmond Tutu’nun 10 yıl boyunca Başpiskoposluk yaptığı Saint George Katedrali, Cape Malay kültürünün izlerini taşıyan Malay Mahallesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası teleferik ile Masa Dağı'na çıkıyor ve 1087 metre yükseklikten Cape Town’ın güzel manzarasını fotoğraflıyoruz (Masa Dağı turu tamamen hava koşullarına bağlı olup  hava koşulları elverişli olmaz ise yapılamamaktadır!!!) Akşam yemeği ve geceleme otelde. (Lunch Box kahvaltı, Otelde Akşam yemeği)

11. Gün CAPE TOWN ***YILBAŞI***

Kahvaltı sonrası Ümit Burnu Yarımadası turu için hareket. Tam gün sürecek turumuzda, Bantry Bay ve Llandudno bölgelerinden geçip bir balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varıyoruz. Burada “Fok Adası”ndaki fokları görmek üzere tekneye biniyoruz. Fok Adası olarak adlandırılan yer aslında büyük bir kayalık. Tekne ile dalgaların elverdiği ölçüde yüzlerce fok’un bulunduğu kayalık adaya yaklaşarak fotoğraflarını çekiyoruz. Daha sonra Ümit Burnu’na hareket ediyoruz. Denize doğru uzanan kayalık bir burun olan Ümit Burnu Güney Afrika’daki Cape Yarımadası’nın güneydeki en uç noktasıdır. Öğle yemeğimizi deniz kenarında yerel balık restoranında alacağız. Daha sonra Ümit Burnu’ndaki Cape Point’e  füniküler ile çıkacak, dünyanın en yüksek fenerini göreceğiz. Devamında Penguenlerin yaşadığı Boulder’s Beach’e gidiyoruz. Tur bitiminde farklı kasabalardan geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Akşam yemeğimiz yeni yıl kutlamalarının merkezi olarak bilinen V&A Waterfront da bulunan restoranda olacak ve havai fişek gösterilerinin ardından otelimize geri döneceğiz. (Otelde kahvaltı, Yerel restoranda öğle ve akşam yemeği)

12. Gün DUBAI - İSTANBUL

Yaklaşık 9,5 saatlik uçuş sonrası yerel saat ile 05.45’de Dubai’ye varış. Burada yapacağımız aktarma sonrası Emirates Havayolları’nın EK119 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.55’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hareket. Yaklaşık 5 saatlik uçuş sonrası yerel saat ile 14.00’da varış ve turumuzun sonu.

13. Gün CAPE TOWN - DUBAI

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Wineland turu için hareket ediyoruz. Turumuza KWV çiftliğini ziyaret ederek başlıyoruz. 45 dakikalık bir yolculuktan sonra geleceğimiz bu çiftlikte önce mahzenleri geziyor, ardından şarap tadımı yapıyoruz. Daha sonra 1679’da kurulmuş olan ve Hollandalı göçmenlerin eski gelenek ve göreneklerine uygun olarak yaşadıkları Stellenbosch kasabasına geçiyoruz. Şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Tarihi yapıları göreceğimiz Dorp Caddesi’ni gezip bölgedeki çiftliklerden birinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Tur sonrası  Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrası Emirates Havayolları’nın EK771 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.15’de Dubai’ye hareket. Geceleme uçakta. (Otelde kahvaltı, yerel restoranda öğle yemeği)


 TUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

*Emirates Havayolları ile İstanbul-Johannesburg / Cape Town-İstanbul arası ekonomi sınıfı  uçuşlar
*Yerel havayolları ile Johannesburg-Kasane / Viktorya Şelaleleri-Johannesburg / Johannesburg-Cape Town arası ekonomi sınıfı uçuşlar
*Programda belirtilen tüm transferler
*Johannesburg’da 1.sınıf otelde 1 gece tam pansiyon konaklama
*Viktorya Şelalelerinde 1.sınıf otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama
*Pilanesberg’de Bakabung Lodge’da 2 gece yarım pansiyon konaklama
*Cape Town’da 1.sınıf otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama
*5*Dlx Zambezi Queen gemisinde 4 gece tam pansiyon konaklama (Gemideki Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü sabah kahvaltısı ile son bulmaktadır)
*Programda belirtilen yerel restoran ve otellerde alınan yemekler
*Gemi yolculuğu esnasında küçük tekneler ile fotosafari turları, Chobe Ulusal Parkında safari turu ve Pilanesberg’de sabah-akşam safari turları
*Gemide yemeklerde sunulan alkolsüz içecekler, maden suyu, çay, kahve, bira ve sunulan şaraplar
*Programda belirtilen tüm turlar (ekstra tur yok)
*Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
*Türsab mecburi mesuliyet sigortası
*Havalimanı ve Liman Vergileri


TUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*İç hat uçuşlarında kişi başı 1 parçanın dışındaki bagaj taşıma ücretleri
*Kara ve gemi turları sırasında lokal rehber, şoförler ve gemi personeline verilen bahşişler
*Seyahat Sağlık ve Seyahat İptal Sigortası
*Namibya vize ücreti
*Botsvana ve Zimbabwe vize ücretleri (Pasaport sahipleri tarafından ülke girişlerinde ödenmektedir)
*Yurt dışı çıkış harcı
DİĞER TARİHLER

AÇIKLAMA TUR TARİHİ FİYAT
Zambezi Queen ile Cape Town - Üç Kişilik Balkonlu Standart Suite (Üst Güverte) (22 m2) Kişi Başı 21.12.2019 6.999,00 USD
Zambezi Queen ile Cape Town - Ana Güverte Balkonlu Standart Suite (20 m2) Kişi Başı 21.12.2019 7.599,00 USD
Zambezi Queen ile Cape Town - Ana Güverte Balkonlu Master Suite (28m2) Kişi Başı 21.12.2019 7.999,00 USD
Zambezi Queen ile Cape Town - Üst Güverte Balkonlu Standart Suite (20 m2) Kişi Başı 21.12.2019 7.750,00 USD
Zambezi Queen ile Cape Town - Üst Güverte Balkonlu Master Suite (28 m2) Kişi Başı 21.12.2019 8.300,00 USD
STH Mice