• Kurban Bayramında Japonya & Kore
  • Kurban Bayramında Japonya & Kore
  • Kurban Bayramında Japonya & Kore
  • Kurban Bayramında Japonya & Kore

Kurban Bayramında Japonya & Kore

 
TÜM YERLERİMİZ DOLMUŞTUR

İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ
2.899,00 USD
4* Otelde Double Odada Kişi Başı
2.899,00 USD
4* Otelde Triple Odada Kişi Başı
2.899,00 USD
4* Otelde Single Odada Kişi Başı
3.798,00 USD
2-12 Yaş Çocuk
2.849,00 USD
0-2 Yaş Bebek
550,00 USD


TUR KODU BAŞLANGIÇ TARİHİ BİTİŞ TARİHİ
K190810BRT2 10.8.2019 19.8.2019


1. Gün İSTANBUL - TOKYO

09 Ağustos 2019 Cuma, saat 22.30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Saat 01.40’ta Türk Hava Yolları’nın TK52 sefer sayılı uçuşu ile Tokyo’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 19.10’da Tokyo’ya varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ve rehberimiz ile buluşup konaklama yapacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otelimize varış ardından odalarımıza yerleşme ve geceleme.     

2. Gün TOKYO

Kahvaltının ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzun ilk durağında ünlü Asakusa Bölgesini ve Sensoji Tapınağını geziyoruz. Ardından Dünya’nın ikinci uzun kulesi Sky Tree ve ihtişamlı Kraliyet Sarayı panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında Tokyonun en ünlü caddesi Ginza ve ünlü yaya geçidi ile bilinen Shinjuku’yu göreceğiz. Turumuzun sonra serbest zaman.  Konaklama Tokyo otelimizde

3. Gün TOKYO

Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Nikko Turu’na katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Japonya’nın en güzel yerlerinde birisi olan Nikko’da önce Chunzenjiko’yu ve burada bulunan harika gölün etrafını gezecek ardından Kegon Şelale’leri ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından 15000 iş çi tarafından günümüzün parası ile üç yüz milyon Euro’ya mal olan Toshogu Mabedini göreceğiz. Gezimizin ardından Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde.  
Ekstra: Nikko Turu (Öğle yemekli) 185-$ (Kişi Başı) 
Katılım çoğunluğuna göre 2. alternatif çevre gezisi;     
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği, Fuji & Hakone turuna katılabilirler. Turumuzda önce eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye gideceğiz. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz uygun noktaya ulaştıktan sonra 1,5 saat uzaklıktaki Hakone’ye varıyoruz. Ashi Gölü’nde yapacağımız tekne gezisinde doğa harikası coğrafyada keyifli vakit geçirip, fotoğraf çekme fırsatı elde edeceğiz. Tur sonrası Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde.      
Ekstra: Fuji & Hakone Turu 175-$ (Kişi başı)      

4. Gün TOKYO - KYOTO - OSAKA

Kahvaltımızın ardından otelimizden check out ile birlikte tren istasyonuna transfer oluyoruız ve en hızlı tren olan Shinkansenlerle Kyoto’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımız sonrası tren istasyonunda karşılanıyor ve kyotoyu gezmeye başlıyoruz. Japonya’nın geleneklerine en bağlı olduğu güzel ve ruhani eski başkent Kyoto aynı zamanda halkın geleneksel kıyafetlerle dolaştığını görebileceğimiz ender yerlerden biridir Geçmişte 300 yıla yakın bir süre boyunca Japonya nın başkentliğini yapmış, bu özelliği sebebi ile de "Başkentlerin Başkenti" olarak da isimlendirilen ve bu tarihi derinliği sebebi ile sayısız kültür mirasını içinde barındıran bir şehir Kyoto. Altından akkan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı, altın rengindeki Kinkakuji Tapınağı göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Burada dolaşırken alışveriş yapma imkânı da buluyoruz. Kyoto gezimiz sonrasında Osaka'ya hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.     

5. Gün OSAKA

Kahvaltımızın ardından sabahtan yarım günlük Osaka şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Osaka’ya geleneksel olarak "Milletin Mutfağı" veya Japonya’nın gürme yiyecekler başkenti gözüyle bakılmaktadır. Osaka sade anlamıyla "Büyük Tepe" ya da "Büyük Bayır" anlamına gelir. Osaka'da yapacağımız şehir turumuzda öncelikle 16. yüzyılda inşa edilen ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olan Osaka Kalesi ile başlıyoruz. Kale, 1585-1598 seneleri arasında Japonya’ya hükmeden ulusal birliği sağlayan "Toyotomi Hideyoshi" tarafından inşa ettirilmiş olup, kalenin inşasında da ortalama 100.000 işçinin çalıştığı bilinmektedir. Osaka Kalesi sonrası Japonya'nın en eski tapınaklarından birisi olan Shitennoji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Shitennoji, Japonya nın en eski tapınaklarından birisi olup, 593 senesinde Japon Prensi Shotoku tarafından inşa ettirilmiştir. Bu ziyaretlerimiz sonrasında Osaka'nın çarşılarında serbest zaman ayırıyor, alışveriş ve yeme içme cenneti sayılabilecek bu şehrin lezzet duraklarını keşfetme şansına sahip oluyoruz.  Öğleden sonra dileyen misafirlerimiz için Nara Turumuzu gerçekleştireceğiz. Japonya'nın eski başkentlerinden olan ve aynı zamanda tarihte Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan ve bir saat mesafedeki Nara'ya giderek Nara Büyük Buda'sının bulunduğu Todaiji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Todaji, dünyanın en büyük ahşap yapısı olmasının yanı sıra dünyanın en büyük Buda heykeli olan ve Japoncada "Daibutsu" denen heykeli de bünyesinde barındırmaktadır. Tapınak aynı zamanda, bir Budist okulu olan, Kegon'un da ana merkezidir. Naka şehrindeki yedi tarihi tapınak ve mekâna ek olarak UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Nara Park gezimiz sonrasında Osaka'ya hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.     
Ekstra: Nara Turu 160-$  (Kişi Başı )     

6. Gün OSAKA

Kahvaltıdan sonra serbest zaman, Dileyen misafirlerimizle tam gün Kyoto ve Kobe turu. Bu turumuzda önce Kyoto’ya gidiyoruz ve Bir Geyşa’nın anıları filminin çekimlerinde yer almış Fushimi İnari tapınağını geziyoruz. Arka arkaya yerleşmiş yüzlerce tanrı kapısı çok ilginizi çekecek. Daha sonra bir çok Japonya tanıtım filminde yer alan ünlü Bambu ormanı Arashiyama gezeceğimiz ikinci önemli nokta. Öğlen Kobe’ye geçiyoruz. Kobe’de önce Kobe körfezi manzaralı Mosaic çarşıda yemek molamızı veriyoruz. Burada dilediğiniz restoranda değişik deniz mahsulleri ve Kobe eti yeme şansınız olacak ( Yemek dahil değildir) Öğleden sonra şehir merkezini görüp Ikatu tapınağını gezdikten sonra Osaka’da otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.      
Ekstra: Kobe & Bilinmeyen Kyoto Turu 140-$  (Kişi Başı )      

7. Gün OSAKA - SEUL

Bu sabah Kahvaltımızın ardından otelimizden check out ile birlikte, Osaka havalimanına transfer oluyoruz check in ve bagaj işlemlerimiz sonrası yerel hava yolları uçuşu ile Seul’e uçuyoruz. Yaklaşık 1 saat 45 dakikalık uçuşumuzun ardından Seul kentine varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında 1395 Yılında Jaseon Hanedanı’nın kurucusu olan Kral Taejo tarafından yaptırılan Gyeongbokgung Sarayı, şehrin kalbinde yer alan Insa Dong caddesi ve birçok pahalı markaya ev sahipliği yapan Myeong-Dong caddesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuzun ardından otelimize hareket ediyoruz. Bu akşam dileyen misafirlerimiz ile Ekstra Han Nehri Tekne gezisine katılabilirler. Kore yarımadasının en büyük 4. nehri olan ve şehri ikiye bölen bu nehirde Seul halkının su kenarında yaşantısına tanıklık edebilirsiniz. Bu gezimizde Seul’u ışıklar altında görme imkânına sahip olacaksınız (akşam yemeği dâhil değildir). Ekstra Han Nehri Tekne Turu: 55-$ (Kişi Başı)     

8. Gün SEUL

Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen konuklarımız ile ekstra Kuzey Kore sınırında bulunan Tarafsız Bölge / DMZ turu için hareket. Dünyada iki bölünmüş tek ülke olan Kore’yi bir başka açıdan görebileceksiniz. Son derece güvenli bu askerden arındırılmış tampon bölgeye gittiğimizde burada neler olduğunu hissedecek ve Kore’ye neler olduğunu da anlayabileceksiniz. Pasaportunuzu yanınızda bulundurmayı unutmayın. Tur sırasında Özgürlük köprüsünde yürüyecek, 1978 yılında bulunan Kuzey Korelilerin iki sınır arasında yaptığı 1.7 km uzunluğundaki Üçüncü Sızma Tüneline ineceksiniz. Dorasan tren istasyonunda mola verip,  Gözetleme Merkezinden Kuzey Kore'ye bakacaksınız. Daha sonra Imjingak Anıtı ve Birleşme Köyününden geçerek  Seul'e döneceğiz.Geceleme otelinizde.     
Tarafsız Bölge / DMZ turu : 100 $ Kişi Başı     

9. Gün SEUL - ISTANBUL

Kahvaltı sonrası günümüz serbest. Son günümüzü alışveriş ya da şehri gezmek için ayırabilirsiniz. Gece geç saatlerde otelimizden özel aracımızla Seul havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimiz ardından Saat 22:35’te  kalkan Türk Hava Yolları’nın TK89 sefer sayılı uçuşu ile Seul’den İstanbul’a uçacağız. Gecemiz uçakta geçiyor.     

10. Gün İstanbul

Sabah saat 04.30’da İstanbul Havalimanı’na varıyoruz ve turumuzun sonuÖnemli Not

Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!! 


Japonya & Kore X Large Paket (Opsiyonel)

640 $ Yerine 570 $         
Nara Turu              
 $ 160,00                 
Nikko Turu (Öğle yemekli)            
 $ 185,00                 
Kobe- Bilinmeyen Kyoto            
 $ 140,00                 
Han Nehri Tekne Turu - Seul             
 $     55,00                 
Tarafsız Bölge / DMZ turu             
 $ 100,00          


Japonya & Kore Large Paket (Opsiyonel)

400 $ Yerine 360 $         
Nara Turu              
 $ 160,00                 
Kobe-Bilinmeyen Kyoto            
 $ 140,00                 
Tarafsız Bölge / DMZ turu             
 $ 100,00            


Uçuş Detayları

 

Buluşma

Kalkış Tarihi

Varış Tarihi

Havayolu

Uçuş Kodu

ISTANBUL - TOKYO

09.08.2019 22:00

10.08.2019 01:40
IST (İSTANBUL)

10.08.2019 19:10
NRT (Tokyo)

Türk Havayolları

TK 52

SEUL - ISTANBUL

 

18.08.2019 22:35
ICN (Seoul)

19.08.2019 04:30
IST (İSTANBUL)

TURK HAVA YOLLARI

TK 89


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Türk Hava Yolları      tarifeli seferi ile İstanbul–Tokyo/Seul–İstanbul gidiş & dönüş ekonomi      sınıfı uçak bileti   
* Havalimanı      vergileri   
* Japonya ve      Kore’de 4* otellerde oda & kahvaltı dâhil toplam 8 gece konaklama   
* Tokyo – Osaka      arası ekonomi sınıfı hızlı tren bileti ve vergileri   
* Osaka – Seul      arası yerel hava yolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri   
* Programda dâhil olarak      belirtilen tüm çevre gezileri   
* Havalimanı – otel      – havalimanı arası transferler    
* Türkçe rehberlik      hizmeti


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Yurtdışı çıkış pulu   
* Öğlen ve akşam yemekleri   
* Yemeklerde alınacak içecekler   
* Seyahat sigortası    
* Bahşişler   
* Kişisel harcamalar   
* Ekstra çevre gezileri


SIK SORULAN SORULAR

Soru:
SIKÇA SORULAN SORULAR

Cevap:        
Sağlık            
Düzenli   ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri   önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra   ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz   tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır.   Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su   içmenizi öneririz.                
Vize Bilgileri            
Kore   ve Japonya çipli pasaportlardan vize istememektedir. Eğer eski pasaportunuzu   (lacivert) kullanıyorsanız vize almanız gerekmektedir. Japonya tüm giriş   yapan kişilerden girişte parmak izi alınmaktadır.                
Uçuş Süreleri            
İstanbul   – Tokyo: 11,5 saat    
Seul   – İstanbul: 12 saat                 
Para Birimi            
Japonya   para birimi Yen’dir. Güney Kore para birimi Won’dur. Bu gezi için yanınıza   USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı   öneriyoruz.                
Saat Dilimi            
Türkiye   ile her iki ülke arasında +6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00   iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 18.00.                
Telefon Kullanımı            

Tüm   cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa   kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.                
Kıyafet ve Gerekli Eşyalar            
Yanınıza   kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler,   pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka   almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi   tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de   getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası   gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların   şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.                
Yemek Kültürü            
Bölgede   Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hâkim. Sokak satıcılarından bir şey   almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde   alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.                
Elektrik            
Japonya’da   genelde 100 V kullanılıyor. Japonya’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır.   Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında   satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir. Prizlerin örnekleri   http://localti.me/tokyo-japan sitesinden görülebilir. Adaptör getirmenizi   öneririz. Kore’de Türkiye’de olduğu 220V ikili prizler kullanılmaktadır.   Adaptöre gerek yoktur.                
Alışveriş            
Her   iki ülke de özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Bunun   haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.         


NOTLAR

STH Travel havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan STH Travel sorumlu tutulamaz. STH Travel gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. STH Travel, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından STH Travel sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 
STH Mice