• Güney Afrika
  • Güney Afrika
  • Güney Afrika
  • Güney Afrika

Güney Afrika

 
TÜM YERLERİMİZ DOLMUŞTUR

İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ
1.949,00 USD
4* Otelde Double Odada Kişi Başı
1.949,00 USD
4* Otelde Single Odada Kişi Başı
2.524,00 USD
2-12 Yaş Çocuk Ücreti
1.899,00 USD
0-2 Yaş Bebek Ücreti
400,00 USD


TUR KODU BAŞLANGIÇ TARİHİ BİTİŞ TARİHİ
K190810BRT1 10.8.2019 18.8.2019


1. Gün İstanbul - Johannesburg

09 Ağustos  2019 Cuma saat 22:00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj islemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 42 Tarifeli Sefer tarifeli sefer sayılı uçuşu ile saat 01:35’te İstanbul Johannesburg uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile saat 10:25’te Johannesburg’ a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından şehir merkezine transfer oluyoruz. Varışa istinaden yapılacak şehir turunda şehir Merkezi, Houghton-Mandela Evi, Rosebank, Sandton bölgeleri turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize dönüş ve geceleme Johannesburg’taki otelimizde.     

2. Gün Johannesburg - Sun City

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Sun City’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz için ekstra Lesedi Kültür Köyü turu yapma imkanı. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi, ekstra tura dahil olarak Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Lesedi Köyü ziyareti sonrası yolumuza devam ediyoruz ve Sun City’e varıyoruz ve panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sun City Güney Afrika’nın kuzey batı eyaletinin bozkırlarında, sakin bir gölün kıyısındadır ve Pilanesberg’in heybetli dağlarıyla çevrilidir. Sun City, birçok özelliğinin birleşimiyle tatil beldeleri içinde benzersizdir. Her sene ihtişamlı sportif ve eğlence faaliyetleriyle donanmış dört ve beş yıldızlı otelleri ve büyülü Lost City (Kaybolmuş Şehir) binlerce turisti çeker. Varışa istinaden yaptığımız panoramik şehir turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.      
Lesedi Kültür Köyü gezisi: 90 $     

3. Gün Sun City

Sabah otelde alınacak olan kahvaltının ardından palmiye ağaçları, suni gölleri, suni denizleri ve plajlarıyla beraber kumarhane, lux oteller, golf şampiyonası merkezi, ve Afrika’nın incisi olarak bilinen Sun City”de serbest zaman. Sun City, inanılması çok güç şartlar altında Kıt’a Afrika’sında muazzam paralar harcanarak yoktan var edilmiş tüm dünyadan turistlerin akın ettiği bir kumar ve eğlence merkezidir. Gun boyunca bölgeyi daha yakından tanıma fırsatı bulacağız. Dilediğinizce Sun City’nin eğlenceli  ortamında gününüzü değerlendirebilirsiniz. The Lost City’i keşfedebilir veya Su Dünyası’nda yapay dalgalar içinde yüzebilirsiniz. Alışveriş ve eğlence merkezine gidebilir, Casino’da şansınızı deneyebilir veya timsah çiftliğine gidebilirsiniz. Ayrıca golf ve tenis gibi spor imkanlarını da değerlendirebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ekstra yapılacak olan Pilanesberg safari turuna katılabilirler. Pilanesberg National Park’ta  safari araçları ile yapılacak olan safari gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Pilansberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve hippolari ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacağız;  safarinin ardından otelimizde dönüyoruz ve Sun City’e transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.      
Pilanesberg Safari: 110 $     

4. Gün Sun City - Johannesburg - Cape Town

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Johannesburg – Cape Town uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde yapılacak olan opsiyonel Aslan Parkı turuna katılabilirler. Aslan Parkı turumuzda, nadir bulunan beyaz aslan görme, yavru sevme, kendi ortamlarında oyunlarını görme,  imkanı bulacağız. Turumuzun havalimanına varış ve Cape Town uçuşu gerçekleşiyor. Cape Town’a varışımızla birlikte, bizi bekleyen özel aracımıza binerek panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli ve Adderly Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otele transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.     
Aslan Parkı gezisi: 85 $     

5. Gün Cape Town

Sabah kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Masa Dağı ve Stellenbosh Şarap Çiftliği turumuza katılabilirler. 45 dakikalık yolculuğumuzun ardından geleceğimiz bu çiftlikte; önce mahsenleri geziyor ardından şarap tadımı yapıyoruz. Daha sonra 1679’ da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Ardından Spier Çiftliğinde; Eagle Encounter’da Güney Afrika’nın vahşi kuşlarını görüyoruz. Restoranda alınacak öğle yemeği sonrasında Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Sonrasında otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.     
Masa Dağı & Stellenbosh Şarap Çiftliği gezisi: 150 $     

6. Gün Cape Town

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alış veriş, dinlenme ve gezme fırsatı. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Ümit Burnu gezimize katılabilirler. Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak  Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarındaki restorantda alınacak öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.     
Ümit Burnu gezisi: 150 $     

7. Gün Cape Town

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alış veriş, dinlenme ve gezme fırsatı. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Robben Adası Turu’ na  katılabilirler. Sabah kahvaltının ardından Waterfront limanından hareket eden tekne ile Robben Adası’na gidiyoruz. Burada Nelson Mandela’nın 27 senelik hapis hayatının büyük bölümünü geçirdiği hapishaneyi yine burada siyasi mahkum olarak kalmış rehberler eşliğinde geziyoruz. Tur sonrası otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde.     
Robben Adası Turu: 80 $     

8. Gün Cape Town - İstanbul

Sabah kahvaltıdan sonra transfer saatine kadar serbest süre. Daha sonra kararlaştırdığımız saatte buluşarak, İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. THY’ nın TK 45 sayılı seferiyle 17:20’ de İstanbul’ a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.     

9. Gün İstanbul

Yerel saat ile 05:05’de  İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuz sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.     Önemli Not

Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!! 


Güney Afrika X Large Paket (Opsiyonel)

585 $ Yerine 510 $   
Lesedi Kültür Köyü 90$   
Masa Dağı & Stellenbosh Şarap Çiftliği 150$ 
Pilanesberg Safari 110$   
Aslan Parkı 85$   
Yemekli Ümit Burnu Turu 150$


Güney Afrika Large Paket (Opsiyonel)

350 $ yerine 320 $ 
Lesedi Kültür Köyü  Turu 90 $ 
Pilanesberg Safari Turu 110 $  
Yemekli Ümit Burnu Turu 150 $


Uçuş Detayları

 

Buluşma

Kalkış Tarihi

Varış Tarihi

Havayolu

Uçuş Kodu

ISTANBUL - JOHANNESBURG

09.08.2019 22:00

10.08.2019 01:35
IST (İSTANBUL)

10.08.2019 10:25
JNB (Johannesburg)

Türk Havayolları

TK 42

CAPE TOWN - ISTANBUL

 

18.08.2019 17:20
CPT (Cape Town)

19.08.2019 05:05
IST (İSTANBUL)

Türk Havayolları

TK 45


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Türk  Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul -  Johannesburg gidiş ve  Cape Town  – İstanbul  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve bu bilete ait vergiler   
*Johannesberg - Cape Town arası  iç hat uçak bileti ve bu bilete ait vergiler   
*Johannesburg'ta 4* otelde 1 gece konaklama
* Sun City'de 4* otelde 1 gece konaklama
* Cape Town'da 4* otelde 4 gece konaklama
* Sabah Kahvaltıları
* Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler
* Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,
* Türkçe rehberlik hizmeti 


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Yurt dışı çıkış fonu ( 15 TL )    
* Öğle yemekleri
* Akşam yemekleri
* Seyahat Sigortası    
* Kişisel harcamalar   
* Extra turlar 


SIK SORULAN SORULAR

Soru:
Sağlık

Cevap:
Güney Afrika’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

Soru:
Vize Bilgileri

Cevap:
Güney Afrika Cumhuriyeti Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

Soru:
Uçuş Süreleri

Cevap:
İstanbul - Johannesburg : 9 saat 30 dakika  
Cape Town - İstanbul : 13 saat 10 dakika 

Soru:
Para Birimi

Cevap:
Güney Afrika’nın para birimi South African Rand’ıdır (ZAR). 1 USD yaklaşık 13, ZAR, 1 Euro ise yaklaşık 15 ZAR’dır. Yanınıza her iki para biriminden de alabilirsiniz ancak USD’nın 2000 yılı ve sonrası basılmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde döviz büroları parayı daha düşük bir kurla bozmak istiyorlar.

Soru:
Saat Dilimi

Cevap:        
Türkiye ile Güney Afrika arasında saat farkı   bulunmamaktadır.         

Soru:
Telefon Kullanımı

Cevap:        
Tüm cep telefonu operatörleri eğer   telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin   bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.         

Soru:        
Kıyafet ve Gerekli Eşyalar         

Cevap:        
Yanınıza kolay giyip çıkarabileceğiniz   mevsim sıcaklıklarına uygun (mont,kazak vb.) kıyafetler almanızı öneririz.          

Soru:        
Yemek Kültürü         

Cevap:        
Güney Afrika’da, genel anlamda Malezya ve   Avrupa mutfağından esinlenerek kendilerine karma bir mutfak kültürü   oluşturmuşlardır. Sofralarından taze sebze ve meyve eksik olmaz.          

Soru:
Elektrik

Cevap:        
Güney Afrika’da elektrik 220/230 volttur ve   M tipi üçlü yuvarlak kalın prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örnekleri   http://www.iec.ch/worldplugs/t... sitesinden görülebilir.         

Soru:
Alışveriş

Cevap:         
Dünyanın en büyük altın madenlerinin   bulunduğu ve en çok altın üreten ülkesi olan Güney Afrika’da, alışveriş için   akla gelecek ilk ürün mücevherdir. Mücevher mağazalarında çok güzel ve özel   tasarımlı takıları bir arada bulabilirsiniz. Ayrıca pazarlarda yöre halkının   yapmış olduğu heykeller, oyma işi tahta ürünler, el işi deri malzemeler ve   cam yapımı ustaların ellerinden çıkan cam ürünlerini satın alabilirsiniz.         

Soru:
Odalama

Cevap:
Triple oda satışı yoktur.


NOTLAR

***Triple oda satışı yoktur.*** 
STH Travel havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan STH Travel sorumlu tutulamaz. STH Travel gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. STH Travel, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından STH Travel sorumlu tutulamaz. 3 KİŞİLİK ODA KULLANIMI BULUNMAMAKTADIR.
STH Mice