• Kurban Bayramında Moskova - St.Petersburg
  • Kurban Bayramında Moskova - St.Petersburg
  • Kurban Bayramında Moskova - St.Petersburg
  • Kurban Bayramında Moskova - St.Petersburg
  • Kurban Bayramında Moskova - St.Petersburg
  • Kurban Bayramında Moskova - St.Petersburg

Kurban Bayramında Moskova - St.Petersburg

 
TÜM YERLERİMİZ DOLMUŞTUR

İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ
799,00 EUR
3* ve 4* Otellerde Single Odada 1 Kişi
1.049,00 EUR
3* ve 4* Otellerde Double Odada Kişi Başı
799,00 EUR
3* ve 4* Otellerde Triple Odada Kişi Başı
799,00 EUR
Bebek Ücreti
200,00 EUR
2-12 Yaş Çocuk Ücreti
779,00 EUR


TUR KODU BAŞLANGIÇ TARİHİ BİTİŞ TARİHİ
K190810BRT 10.8.2019 15.8.2019


1. Gün İstanbul - Moskova

İstanbul – Moskova //10 Ağustos 2019 Cumartesi   İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 04:50’de buluşma ve bagaj – check-in işlemlerinin ardından THY’nın TK 413 sayılı seferi ile 07:50’de Moskova’ya hareket. 10:45’de Moskova’ya varış ve havalimanında karşılanmanın ardından özel aracımızla panoramik Moskova şehir turuna başlıyoruz. Panoramik Moskova şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan, burada yer alan soğan şeklindeki çok renkli kubbesi ile ilginç St. Basil Katedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Gorki Parkı, Novadieviçe Manastrı, Kuğu Gölü, Luzniki Stadyumu, Lenin Tepesi ve son olarak Moskova Üniversitesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Rus Halk Dansları programına katılabilirler. Rusya'nın en önemli gruplarından birisi olan ve dev bir kadroya sahip Ulusal Dans ve Müzik Topluluğu, klasik danslardan, modern baleye tarihten günümüze Rusya'nın yaşamını geniş bir yelpazede müzik, dans ve tiyatroyu bir araya getirerek izleyicilere mükemmel bir şölen sunuyor. Program esnasında Rus tarihini de görerek, ülke içerisinde yer alan farklı etnik kökenden milletlerin yerel danslarını izleyeceğiz.  
    Rus Halk Dansları Şovu: 90 Euro (Kişi Başı)     

2. Gün Moskova

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kremlin Sarayı & Moskova Metrosu & Arbat & Nazım Hikmet’in Mezarı Turu’na kaktılabilirler. Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’in de çalışma ofisinin bulunduğu Kremlin, 14. Yüzyıdan beri Moskova’nın en önemli kilisesi olarak kabul edilen Meryem Ana’nın Göğe Yükselişi Katedralini ve dünyanın en büyük çanını da içinde barındırmakta. Turumuza Moskova Metro’su ile devam edeceğiz. Stalin tarafından 1931’de başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Moskova’nın ortasından geçen Arbat Sokağı, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı, bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüdüğü, trafiğe kapalı bir yoldur. Burada mağazaların rengarenk vitrinlerini gezebilir, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir, Paris’i aratmayan şık kafelerde oturabilir ve en keyiflisi de bir banka oturup kendilerini hayatın akışına kaptırmış Rusları seyredebilirsiniz. Moskova hatırası edinmek istiyorsanız bu sokak en doğru yerdir. Ardından Nazım Hikmet’in mezarı ile turumuza devam edeceğiz. Novodevici Manastırı (Nazım Hikmet’in de mezarı burada bulunuyor) gezisi için otelimizden ayrılacağız. Rusya’nın en önemli manastırlarından olan Novodevici 1524 yılında kurularak, zaman içinde birçok çariçe adayının da yıldızının söndüğü yer olmuştur. 1812 yılında Napolyon’un emriyle yıkılmak istenmesine rağmen rahibeler bu karara engel olmayı başarmışlardır. Gezi kapsamında ve manastırın içinde bulunan Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret edeceğiz.  
    Kremlin Sarayı & Moskova Metrosu & Arbat & Nazım Hikmet’in Mezarı Turu: 90 Euro (Kişi Başı)     

3. Gün Moskova - St.Petersburg

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odaları boşaltma ve tren istasyonuna transfer oluyoruz. Hızlı tren ile yapacağımız yaklaşık 5 saatlik keyifli bir yolculuk sonrası  karşılanmanın ardından  özel aracımızla St.Petersburg panoramik şehir turuna başlıyoruz. Moskova’dan sonra Rusya’nın ikinci büyük kenti olan St. Petersburg, aynı zamanda çok önemli bir sanat ve bilim merkezidir. Sanayi konusunda da çok önemli bir yere sahip olan St.Petersburg, ismini yaşamın hemen her konusunda tarih sayfasına yazdırmıştır. Rus Çarı I. Petro tarafından 1703 yılında kurulan şehrin panoramik turunda göreceğimiz yerler arasında 4.5 km.lik uzunluğu ve şehrin kalbinin attığı Nevski Caddesi, Kanlı Katedral, Avrora Gemisi, Bakanlık Binaları, Kış Sarayı ve Saray Meydanı bulunmaktadır. Tur sonunda arzu eden misafirlerimiz  rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Rus Gecesi turuna katılabilirsiniz. St.Petersburg’un en güzel restoranlarından Troika Restoran’da akşam yemeği ve muhteşem dans şovları izleyeme fırsatını kaçırmamalısınız. Geceleme otelimizde.  
    Rus Gecesi Turu: 85€ (Kişi Başı)     

4. Gün St.Petersburg

 Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Peterhoff ve Puşkin Çar Kasabası Turu’na katılabilirler. Bu turumuzda Finlandiya Körfezi'nde bulunan ve Petro'nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli'ye inşa ettirdiği yazlık sarayı görme imkanı bulacağız. Paris'teki Versailles'a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Tur bitiminde Puşkin Çar Kasabası turumuz için devam edeceğiz. 18. yy’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar Kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi, 600 hektarlık bir alanı kaplayan bu kasabanın ana binası Katerina Sarayı’dır. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilemiyor. Çarlık dönemi aristokrasinin çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Turumuzun bitiminde otelimize transfer.   Peterhoff ve Puşkin Çar Kasabası Turu: 130 Euro (Kişi Başı)     
Not: Puskin Çar Kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksine artık daha kısıtlı sayıda grup kabul edilmesi ve önceden rezervasyonların dolmuş olma ihtimaline karşı bu turumuz müsaitlik doğrultusunda gerçekleştirilecektir.     

5. Gün St.Petersburg

 Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Hermitaj, Kanal Turu ve Peter & Paul Turu’na katılabilirler. Neva Nehrinin yanında bulunup Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından, Dünya'nın ve Rusya'nın en büyük müzelerinden Hermitaj Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı'na da girmiştir. Ardından Kanal gezisi turumuzu yapacağız. Kanal turumuzda rehberimiz eşliğinde St. Petersburg’u bir de kanallardan görerek, Neva Nehri’ne kadar uzanıyoruz. Turumuzun bitiminde Peter & Paul turumuza devam edeceğiz. Petro tarafından 1700’lü yıllarda St. Petersburg’da inşa ettirilen ilk yapı görülmeye değer bir görkeme sahip. Neva Nehri üzerinde kurulan kaledeki katedral ve içerisinde bulunan Romanov Hanedanları’nın mezarları birçok turisti buraya çekiyor. Şehrin en yüksek binası olan katedralin üstündeki melek, şehrin bir anlamda simgesi haline gelmiş durumda. Dostoyevski, Troçki ve Lenin’in kardeşi Aleksandre’ın da kaldığı ünlü kale zindanları yıllar içinde daha birçok ünlüyü ağırlamış. Turumuzun bitiminde otelimize transfer.  

6. Gün St.Petersburg -İstanbul

 Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte hava alanına transfer. THY’nin TK 402 sayılı tarifeli uçuşu ile saat 15:15’te İstanbul’a hareket ve saat 18:45’de İstanbul’a varış. Bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle.   Uçuş Detayları

 

Buluşma

Kalkış Tarihi

Varış Tarihi

Havayolu

Uçuş Kodu

İstanbul – Moskova

10.08.2019 04:50

10.08.2019 07:50
IST (Istanbul)

10.08.2019 10:45
VKO (Moscow)

TÜRK HAVAYOLLARI

TK 413

St.Petersburg - İstanbul

15.08.2019 12:15

15.08.2019 15:15
LED (St. Petersburg)

15.08.2019 18:45
IST (Istanbul)

TURK HAVA YOLLARI

TK 402


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Türk  Havayolları Tarifeli seferi ile  İstanbul -  St.Petersburg’a gidiş  ve Moskova’dan İstanbul – dönüş  ekonomi sınıfı uçak biletleri   
* Havalimanı vergileri   
* St.Petersburg’da seçilen kategori otelde  3 gece konaklamalar    
* Moskova’da seçilen kategori otelde 2 gece konaklamalar    
* Sabah Kahvaltıları,   
* Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,   
* Panoramik St.Petersburg  şehir turu,   
* Panoramik Moskova  şehir turu,   
* Moskova – St.Petersburg arası ekonomi sınıfı hızlı tren bileti
* Türkçe Rehberlik Hizmeti  

 


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
* Seyahat Sigortası
* Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve  programda belirtilmeyen yemekler
* Rusya Vizesi ücreti (165 €)
* Programda açıkça belirtilmeyen hizmetler


XL Paket (Opsiyonel)

290-€ Yerine 270-€ 
Hermitaj Turu   50-€ 
Peter & Paul Kale Turu 45-€ 
Tekne & Kanal Turu 40-€ 
Petergoff Turu ( Saray ve Bahçe dahil ) 65-€ 
Kremlin Sarayı & Moskova Metrosu & Arbat ve Nazım Hikmet’in mezar Turu 90-€


Large Paket (Opsiyonel)

180-€ Yerine 160-€ 
Hermitaj Turu 50-€ 
Tekne & Kanal Turu 40-€ 
Kremlin Sarayı & Moskova Metrosu & Arbat ve Nazım Hikmet’in mezar Turu 90-€


SIK SORULAN SORULAR

Sağlık            
Rusya’ya girişlerde herhangi bir   aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde   alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını   düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme   konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz,   süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve   balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu   soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz                
Vize Bilgileri            
Umumi   Pasaport sahibi iseniz veya hizmet veya Yeşil Pasaport sahibi olanların,   Rusya’ya girebilmek veya transit geçebilmek için bu ülkenin dış temsilciliklerinden   vize almanız gerekmektedir. Rusya vize ücreti ile ilgili acentenizden bilgi   alabilirsiniz.            
Uçuş Süreleri            
İstanbul – Moskova  arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 2 buçuk   saattir. St. Petersburg – İstanbul arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 3 saat   35 dakikadır.                
Para   Birimi            
Rusya’da   para birimi Rus Rublesidir  1 Ruble :   0,05 TL’dir. Yanınızda Dolar ve Euro bulundurmanızda fayda vardır.                
Saat Dilimi            
Türkiye ile Rusya arasında saat   farkı bulunmamaktadır.

Telefon Kullanımı            
Cep telefonu   hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.                
Kıyafet ve Gerekli    
Eşyalar            
Yaz   sezonunda gidilecekse Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun   kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları,   akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş   kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve   bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış   döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler   öneririz.                
Yemek Kültürü            
Çin, Arap, Türk   ve Fransız Mutfaklarından etkilenmiş olan Rus Mutfağı, çeşitlilik açısından   çok zengindir. Birçok etnik grubun yaşadığı Rusya'da mutfak bölgelere göre   değişkenlik gösterir.                
Elektrik             
Rusya’da elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.                
Alışveriş            
Şehir  merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri   ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkanı bulunmaktadır.                       


NOTLAR

Sth Travel havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Sth Travel sorumlu tutulamaz. Sth Travel gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Sth Travel , kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Sth Travel sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Sth Travel konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir.Tur programında belirtilen ekstra geziler minimum 20 kişi katılımı şartına göre düzenlenmektedir. Yeterli sayı tamamlanmadığı durumlarda yapılmamakta veya içerik ve maliyetler katılımcı sayısına göre düzenlenmektedir.   
STH Mice