• Swiss Gloria ile Yılbaşında Avignon & Rhone Nehri
  • Swiss Gloria ile Yılbaşında Avignon & Rhone Nehri
  • Swiss Gloria ile Yılbaşında Avignon & Rhone Nehri
  • Swiss Gloria ile Yılbaşında Avignon & Rhone Nehri
  • Swiss Gloria ile Yılbaşında Avignon & Rhone Nehri
  • Swiss Gloria ile Yılbaşında Avignon & Rhone Nehri

Swiss Gloria ile Yılbaşında Avignon & Rhone Nehri

1.099,00 EUR
Dış Kabin (1.Kat 15m2) Kişi Başı
1.099,00 EUR
Dış Kabin Mini Suit (1.Kat 17m2) Kişi Başı
1.299,00 EUR
Orta Kat French Balkonlu Kabin (2.Kat 15m2) Kişi Başı
1.499,00 EUR
Üst Kat French Balkonlu Kabin (3.Kat 15m2) Kişi Başı
1.699,00 EUR
Orta Kat Mini Süit Kabin (2.Kat 19m2) Kişi Başı
1.699,00 EUR
Üst Kat Mini Süit Kabin (3.Kat 19m2) Kişi Başı
1.899,00 EUR
TUR KODU BAŞLANGIÇ TARİHİ BİTİŞ TARİHİ
G191228SGB 28.12.2019 3.1.2020
GÜN LİMAN VARIŞ KALKIŞ
1 Lyon, France, FR
2 Lyon, France, FR
3 Viviers, France, FR
4 Avignon, France, FR
5 Avignon, France, FR
6 Tournon-sur-Rhone, France, FR
7 Lyon, France, FR


1. Gün İSTANBUL - LYON

İstanbul Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde 07.00’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları, TK 1807 numaralı seferi ile saat 09.20’de Lyon’a hareket. Yerel saat ile 10.50’de Lyon’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile nehir gemimize transfer. Gemiye check-in ve kabinlere yerleşme sonrasında serbest zaman. Geceleme Lyon limanındaki gemimizde.

2. Gün LYON - VIENNE

Gemimiz saat 12.30'da limandan ayrılarak, Vienne'ye doğru yola çıkacaktır. Gemimiz saat 15.30'da Vienne limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberin düzenlediği ekstra turlara katılabilirler. Gemimiz saat 21.30'da limandan ayrılacaktır. 

3. Gün VIVIERS

Gemimiz saat 01.00'de Viviers limanına yanaşacaktır. Fransa'nın güneyinde, Provence bölgesinde yer alan Avignon, küçük olmasına rağmen tarihi binaları, tüm etrafını saran surları, dünyaca ünlü köprüsü ve tiyatro festivaliyle biliniyor. Değişik yerleri keşfetmek isteyenler için Avignon gerçek bir hazine. İster şehrin dar sokaklarında dolaşın, ister çevresindeki Luberon, Camargue gibi bölgeleri gezin, sıkılmaya hiç vaktiniz olmayacak. Tarihi ve çoğrafi güzelliğinin yanı sıra güneye has lezzetlerle (zeytinyağı, sarımsak, defne, kekik, fesleğen) pişirilen sebze, et, av eti ve balıklardan oluşan Provence mutfağı da son derece ilgi çekici. Şarap meraklıları için özel bir yeri olan Avignon, aynı zamanda da ünlü Cotes du Rhone şaraplarının üretildiği bölge. Chateauneuf du Pape, Gigondas, Tavel ve Cotes du Rhones dünyaca bilinen şaraplardan bazılarıdır. Rhone Nehri'nin önünden geçtiği Avignon, önemini 12. yüzyılda inşa edilen köprüsüyle pekiştiriyor. 14. yüzyılda ise Papaların Avignon'a yerleşmesiyle şehir, Roma kadar üne kavuşmuş. Avignon büyüdükçe surların dışına taşmış. 14. yüzyılda inşa edilen surlar 4 kilometre uzunluğunda ve 39 kule ile yedi ana kapıya sahiptir. Geceleme gemide. 

4. Gün AVIGNON - ARLES

Gemimiz saat 01.00'de Arles limanına yanaşacaktır. Arles, Provence bölgesinin en önemli şehirlerinden biri. Provence yaşamtarzının insanların yüzüne huzurlu gülümseyişler hediye ettiği bu küçük şehir, tıpkı diğer Provence şehirleri gibi büyük hazineleri içinde sakladığı halde, oldukçamütevazı görünüyor.MÖ 2’nci yüzyıldan kalma görkemli amfitiyatro, dar sokaklar, sevimlimeydanlar, lezzetli yemekler ve derinden hissedilen lavanta kokusuyla burası adeta gizli bir cennettir. Geceleme gemide.

5. Gün AVIGNON

 Arzu eden misafirlerimiz rehberin düzenlediği ekstra turlara katılabilirler. Gemimiz saat 21.30'da limandan ayrılacaktır. 

6. Gün TOURNON - ANDANCE

Gemimiz Tournon'dan geçerek, saat 15.30'da Andance limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberin düzenlediği ekstra turlara katılabilirler. Gemimiz saat 21.30'da limandan ayrılacaktır. 

7. Gün LYON - İSTANBUL

Gemimiz saat 05.00'de Lyon limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve Lyon Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları’nın TK 1808 numaralı seferi ile saat 11.45’de İstanbul Atatürk Havalimanına hareket. Yerel saat ile 16.55’de varış ve turumuzun sonu.TUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Türk Havayolları ile İstanbul – Lyon - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti

* 2005 Yapımı Dlx Nehir gemisinde, 6 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)

* Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)

* Canlı müzik eşliğinde Yılbaşı eğlencesi

* Tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti

* Havalimanı ve liman vergileri


TUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Gemideki alkollü ve alkolsüz tüm içecekler

* Gemi Personel Bahşişleri (gecelik kişi başı 11 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 66 Euro oda hesabınıza eklenecektir)

* Gemi veya rehber tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar

* Yurtdışı çıkış fonu

* Schengen vizesi


NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER

*Nehirlerde meydana gelebilecek nehir su seviyesinin yükselmesi veya azalması gibi doğal afet durumlarından ve seviye havuzlarında/kanallarda meydana gelebilecek olan grev uygulaması veya planlanan limana yanaşılamaması*Programda belirtilen saatler Türk Havayolları‘dan alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten STH Travel  sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü STH Travel  programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.

*Limanlardaki turların süreleri, gezilecek yerler ve sıralamaları rehberler tarafından belirlenmekte olup, gereken durumlarda değişiklik yapılabilir veya tamamen kaldırılabilir.

gibi force major durumlarından STH Travel  sorumlu olmayacaktır. Aynı zamanda meydana gelebilecek olan liman değişikliği, limana varış ve ayrılış saati değişikliği gibi program dışı durumlardan STH Travel  sorumlu olmayacaktır.

*Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 1’i resmi akşam yemeğidir ve misafirlerimizin bu gece için yanlarında formal/resmi kıyafet getirmeleri beklenmektedir.

*Gemiye check-in esnasında her misafir pasaportunu verip kabin anahtarını alabilecektir. Gemi manifestosu ve lokal işlemler için toplanan pasaportlar 1 gün sonra geri verilecektir.

*Gemideki harcamalarını kredi kartı ile yapacak misafirlerimizin kredi kartlarını seyahat başladıktan 2 gün içerisinde resepsiyona kayıt ettirmeleri gerekmektedir. Kayıt işlemi esnasında kredi kartınızdan herhangi bir çekim yada belli bir tutar bloke edilmeyecektir.

*Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan STH Travel  sorumlu olmayacaktır.        

* Programda (*)İşareti ile belirtilen şehir veya kasabalara sadece ekstra tur ile gidilebilmektedir.
DİĞER TARİHLER

AÇIKLAMA TUR TARİHİ FİYAT
Swiss Gloria ile Rhone Nehri - Dış Kabin (1.Kat 15m2) Kişi Başı 28.12.2019 1.099,00 EUR
Swiss Gloria ile Rhone Nehri - Dış Kabin Mini Suit (1.Kat 17m2) Kişi Başı 28.12.2019 1.299,00 EUR
Swiss Gloria ile Rhone Nehri - Orta Kat French Balkonlu Kabin (2.Kat 15m2) Kişi Başı 28.12.2019 1.499,00 EUR
Swiss Gloria ile Rhone Nehri - Üst Kat French Balkonlu Kabin (3.Kat 15m2) Kişi Başı 28.12.2019 1.699,00 EUR
Swiss Gloria ile Rhone Nehri - Orta Kat Mini Süit Kabin (2.Kat 19m2) Kişi Başı 28.12.2019 1.699,00 EUR
Swiss Gloria ile Rhone Nehri - Üst Kat Mini Süit Kabin (3.Kat 19m2) Kişi Başı 28.12.2019 1.899,00 EUR
STH Mice