• Swiss Gloria ile Rhone Nehri
  • Swiss Gloria ile Rhone Nehri
  • Swiss Gloria ile Rhone Nehri
  • Swiss Gloria ile Rhone Nehri

Swiss Gloria ile Rhone Nehri

 
TÜM YERLERİMİZ DOLMUŞTUR

İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ
899,00 EUR
Dış Kabin (1.Kat 15m2)
899,00 EUR
Dış Kabin Mini Suit (1.Kat 19m2)
1.099,00 EUR
Orta Kat French Balkonlu Kabin (2.Kat 15m2)
1.099,00 EUR
Üst Kat French Balkonlu Kabin (3.Kat 15m2)
1.199,00 EUR
Orta Kat Mini Süit Kabin (2.Kat 19m2)
1.299,00 EUR
Üst Kat Mini Süit Kabin (3.Kat 19m2)
1.399,00 EUR
TUR KODU BAŞLANGIÇ TARİHİ BİTİŞ TARİHİ
G191029CGB 29.10.2019 3.11.2019
GÜN LİMAN VARIŞ KALKIŞ
1 Lyon, France, FR
2 Viviers, France, FR
3 Avignon, France, FR
4 La Voulte sur Rhone, France, FR
5 Lyon, France, FR
6 Geneva, Switzerland, SW


1. Gün İSTANBUL - LYON

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde 07.00’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları, TK 1807 numaralı seferi ile saat 09.20’de Lyon’a hareket. Yerel saat ile 10.50’de Lyon’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile nehir gemimize transfer. Gemiye check-in ve kabinlere yerleşme sonrasında serbest zaman. Gemimiz 16:00 da Lyon dan hareket edecektir.

2. Gün VIVIERS - AVIGNON

Gemimiz saat 08.00'de Viviers imanına yanaşacaktır. Ardında saat 14.00'de Avignpn limanına yanaşacaktır. Fransa'nın güneyinde, Provence bölgesinde yer alan Avignon, küçük olmasına rağmen tarihi binaları, tüm etrafını saran surları, dünyaca ünlü köprüsü ve tiyatro festivaliyle biliniyor. Değişik yerleri keşfetmek isteyenler için Avignon gerçek bir hazine. İster şehrin dar sokaklarında dolaşın, ister çevresindeki Luberon, Camargue gibi bölgeleri gezin, sıkılmaya hiç vaktiniz olmayacak. Tarihi ve çoğrafi güzelliğinin yanı sıra güneye has lezzetlerle (zeytinyağı, sarımsak, defne, kekik, fesleğen) pişirilen sebze, et, av eti ve balıklardan oluşan Provence mutfağı da son derece ilgi çekici. Şarap meraklıları için özel bir yeri olan Avignon, aynı zamanda da ünlü Cotes du Rhone şaraplarının üretildiği bölge. Chateauneuf du Pape, Gigondas, Tavel ve Cotes du Rhones dünyaca bilinen şaraplardan bazılarıdır. Rhone Nehri'nin önünden geçtiği Avignon, önemini 12. yüzyılda inşa edilen köprüsüyle pekiştiriyor. 14. yüzyılda ise Papaların Avignon'a yerleşmesiyle şehir, Roma kadar üne kavuşmuş. Avignon büyüdükçe surların dışına taşmış. 14. yüzyılda inşa edilen surlar 4 kilometre uzunluğunda ve 39 kule ile yedi ana kapıya sahiptir. Geceleme gemide. 

3. Gün AVIGNON - ARLES

Gemimiz saat 11.00'de limandan Arles' e gitmek üzere ayrılacaktır. Gemimiz saat 14.00'de Arles limanına yanaşacaktır. Arles, Provence bölgesinin en önemli şehirlerinden biri. Provence yaşamtarzının insanların yüzüne huzurlu gülümseyişler hediye ettiği bu küçük şehir, tıpkı diğer Provence şehirleri gibi büyük hazineleri içinde sakladığı halde, oldukçamütevazı görünüyor.MÖ 2’nci yüzyıldan kalma görkemli amfitiyatro, dar sokaklar, sevimlimeydanlar, lezzetli yemekler ve derinden hissedilen lavanta kokusuyla burası adeta gizli bir cennettir. Gemimiz saat 21.00'de limandan ayrılacaktır.
 

4. Gün LA VOULTE

Gemimiz saat 12.30'da La Voulte limanına yanaşacaktır. Gemimiz saat 18.00'de limandan ayrılacaktır. 

5. Gün LYON - CENEVRE

Gemimiz saat 07.30'da Lyon limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve Cenevre ye transfer. Cenevre de otele varış ve yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra Leman Gölü gezisine katılabilir. Bu tura katılan misafirler tüm günümüzü Leman Gölü çevresinde geçireceğiz. Cenevre’den çıktıktan sonra ilk durağımız İsviçre’de en çok fotoğrafı çekilen noktalardan biri olan, yüzü Leman Gölü’ne bakan ve sırtını Alp Dağlarına yaslamış Chillon Şatosu… İnşası 12.yy’a kadar dayanan, bir dönem Savoy Hanedan üyelerine ev sahipliği yapmış ya da önemli politik suçluların gönderildiği bir hapishane olarak kullanılmış şato bugün bir müzeye çevrilmiş… Bizler turumuzun başında İsviçre’nin bu en meşhur şatosunda bir fotoğraf ve kahve molası vereceğiz. (Şato gezisi hariçtir). Hemen sonrasında ise Montreux şehrine geliyoruz. Leman Gölü kıyısına kurulmuş Montreux şehri her dönem ayrıcalıklı turistlerin tercih ettikleri bir sayfiye kasabası ya da huzur arayanların sığınağı olmuş. Özenli mimarisi, muhteşem parkları, göl ve Alp Dağları manzaraları ile gelen herkesi büyüleyen bu şehir bugün hala Avrupa jet sosyetesinin favori eğlence mekânlarına ev sahipliği yapıyor. Gezi rotamızda aynı zamanda Montreux Boğazlar Anlaşmasının imzalandığı oteli de göreceğiz. Akabinde istikametimiz Lozan. Montreux ve Lozan arasındaki sahil yolu, yol üzerindeki manzara ve teraçalandırılmış üzüm bağları bugün UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul ediliyor. Yarım saatlik bu yol esnasında bizler de Leman Gölünün meşhur Lavaux Bağlarını görüp, kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra Lozan’a ulaşacağız. Yine göl kıyısı bu şehirde göreceğimiz yerler arasında Lozan Olimpiyat Müzesi ve Lozan Barış Anlaşmasının imzalandığı Beau Rivage oteli de bulunuyor. Tur sonrası otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

 

6. Gün CENEVRE - İSTANBUL

Sabah Cenevre'de serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Annecy gölü ekstra turuna katılabilirler. Fransa’nın İsviçre sınırında, dağların eteğinde, zümrüt yeşili bir göl Annecy Gölü… Çevreleyen Alp Dağları, tarihi köprüleri, uyumlu ortaçağ mimarisi, lezzetli peynirleri ve elma şaraplarıyla tanınıyor Annecy… Şehrin içerisinde gezen su kanalları sayesinde de Alplerin Venediği ünvanını alan Annecy, gölünün temizliği ile de çok meşhur; Annecy Gölü defalarca Avrupa’nın en temiz gölü ünvanını kazanmış. Biz de turumuzda bu masalsı şehre uğrayacak, göl kenarında tertemiz Alp havasını soluyacak, kuğularla resimler çekip, eski Annecy sokaklarında dolaşarak butiklerin, sanat galerilerinin, el işi dükkanları, dondurmacı ve kafelerin keyfine varacağız.  Daha sonra havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları’nın TK 1920 numaralı seferi ile saat 18.15’de İstanbul Havalimanına hareket. Yerel saat ile 23.15’de varış ve turumuzun sonu.TUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Türk Havayolları ile İstanbul – Lyon - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti

* 2006 Yapımı Dlx Nehir gemisinde, 4 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)

* Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)

* 1 Gece Cenvere de Hotelde konaklama

* Canlı müzik eşliğinde Cumhuriyet Balosu eğlencesi

* Tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti

 


TUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Gemideki alkollü ve alkolsüz tüm içecekler

* Gemi Personel Bahşişleri (gecelik kişi başı 11 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 44 Euro oda hesabınıza eklenecektir)

* Gemi veya rehber tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar

* Havalimanı ve liman vergileri

* Yurtdışı çıkış fonu

* Schengen vizesi


NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER

 

Dış Kabin

*Programda belirtilen saatler Türk Havayolları‘dan alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten STH Travel sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü STH Travel programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.
*Limanlardaki turların süreleri, gezilecek yerler ve sıralamaları rehberler tarafından belirlenmekte olup, gereken durumlarda değişiklik yapılabilir veya tamamen kaldırılabilir.

*Nehirlerde meydana gelebilecek nehir su seviyesinin yükselmesi veya azalması gibi doğal afet durumlarından ve seviye havuzlarında/kanallarda meydana gelebilecek olan grev uygulaması veya planlanan limana yanaşılamaması

gibi force major durumlarından STH Travel sorumlu olmayacaktır. Aynı zamanda meydana gelebilecek olan liman değişikliği, limana varış ve ayrılış saati değişikliği gibi program dışı durumlardan STH Travel sorumlu olmayacaktır.

*Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 1’i resmi akşam yemeğidir ve misafirlerimizin bu gece için yanlarında formal/resmi kıyafet getirmeleri beklenmektedir.

*Gemiye check-in esnasında her misafir pasaportunu verip kabin anahtarını alabilecektir. Gemi manifestosu ve lokal işlemler için toplanan pasaportlar 1 gün sonra geri verilecektir.

*Gemideki harcamalarını kredi kartı ile yapacak misafirlerimizin kredi kartlarını seyahat başladıktan 2 gün içerisinde resepsiyona kayıt ettirmeleri gerekmektedir. Kayıt işlemi esnasında kredi kartınızdan herhangi bir çekim yada belli bir tutar bloke edilmeyecektir.

*Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan STH Travel sorumlu olmayacaktır.         
* Programda (*)İşareti ile belirtilen şehir veya kasabalara sadece ekstra tur ile gidilebilmektedir.

 
DİĞER TARİHLER

AÇIKLAMA TUR TARİHİ FİYAT
Swiss Gloria ile Rhone Nehri - Dış Kabin (1.Kat 15m2) Kişi Başı 28.12.2019 1.099,00 EUR
Swiss Gloria ile Rhone Nehri - Dış Kabin Mini Suit (1.Kat 17m2) Kişi Başı 28.12.2019 1.299,00 EUR
Swiss Gloria ile Rhone Nehri - Orta Kat French Balkonlu Kabin (2.Kat 15m2) Kişi Başı 28.12.2019 1.499,00 EUR
Swiss Gloria ile Rhone Nehri - Üst Kat French Balkonlu Kabin (3.Kat 15m2) Kişi Başı 28.12.2019 1.699,00 EUR
Swiss Gloria ile Rhone Nehri - Orta Kat Mini Süit Kabin (2.Kat 19m2) Kişi Başı 28.12.2019 1.699,00 EUR
Swiss Gloria ile Rhone Nehri - Üst Kat Mini Süit Kabin (3.Kat 19m2) Kişi Başı 28.12.2019 1.899,00 EUR
STH Mice