• Royal Princess ile Batı Amerika
  • Royal Princess ile Batı Amerika
  • Royal Princess ile Batı Amerika

Royal Princess ile Batı Amerika

 
TÜM YERLERİMİZ DOLMUŞTUR

İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ
1.999,00 EUR
İç Kabin Kişi Başı
1.999,00 EUR
Dış Kabin Kişi Başı
2.199,00 EUR
Balkonlu Kabin Kişi Başı
2.249,00 EUR


TUR KODU BAŞLANGIÇ TARİHİ BİTİŞ TARİHİ
G191018GB 18.10.2019 27.10.2019
1. Gün İSTANBUL - LOS ANGELES

Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde sabah saat 10.30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 9 no’lu seferi saat 13.00’de Los Angeles'a hareket. Yerel saat ile 16.50’de Los Angeles'a varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Check-in ve odalara yerleşme sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2. Gün LOS ANGELES

Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri ve Los Angeles Limanı’nda demirli Royal Princess Gemisi’ne transfer. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz saat 16.00’da limandan ayrılacaktır.

3. Gün DENİZDE SEYİR

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.

4. Gün SAN FRANCISCO

Gemimiz saat 07.00'de San Francisco limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam gün süren San Francisco turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında, Civic Center, Golden Gate Bridge, Balıkçı Rıhtımı ve Çin mahallesi, Muirwoods Ormanları, Alkatraz, Sausolito göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuza panoramik şehir turuyla başladıktan sonra San Francisco’ya yaklaşık 45 dakika mesafede bulunan ve ünlü Dev Sekoya ağaçları ile kaplı Muirwoods Milli Parkı’na gideceğiz. Burada yapacağımız güzel bir yürüyüşün ardından, 20 dakikalık bir otobüs yolculuğu ile çok şirin bir kasaba olan Sausalito’ya gideceğiz. Kordon boyunda yürüyüş yaparken birbirinden güzel evleri göreceksiniz. Ardından deniz yolu ile San Francisco’ya geri dönerken bir zamanlar dünyanın kaçılması imkânsız tek hapishanesi olarak bilinen Alkatraz’ı San Francisco şehrini, Bay Bridge ve Golden Gate köprülerinin muhteşem manzarasına tanık olacaksınız. Bu keyifli yolculuğun ardından Balikci Rıhtımından geçerek meşhur San Francisco sokaklarını filmlerden de çok iyi bildiğimiz kırmızı tramvaya biniyoruz ve Union Meydanina gidiyoruz. Ünlü markaların bulunduğu bu meydanda alışveriş için serbest zamanımız olacak. Sonrasında tekrar tramvay ile aksam yemeğimizi alacağımız, hediyelik eşya dükkanları, birbirinden güzel restoran ve kafelerin bulunduğu Balıkçı rıhtımında Pier 39’a gidiyoruz burada akşam yemeği ve alışveriş için serbest zamanımız olacak. Gemimiz saat 23.00'de limandan ayrılacaktır. 

5. Gün MONTEREY

Gemimiz saat 07.00'de Monterey limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Monterey turunu katılabilirler. Bu turumuz esnasında, İspanyolların misyonerlik faaliyetleri için kurmuş oldukları Carmel Misyonu’na gidiyoruz. 1770 yılında kurulmuş olan misyonerlik binasını ve günümüzde de halen faaliyette olan kiliseyi geziyoruz. Carmel-by-the-Sea yerleşiminden geçerek, pasifik sahillerinin en güzel manzaralı yolu olan 17 Mile Drive yolunu takip ederek, vahşi yaşamı gözlemlemek ve fotoğraf çekmek amaçlı Pebble Beach, Bird Rock ve Spanish Bay’da molalar veriyoruz. Sonrasında Monterey’e geri dönüp Cannery Road, Monterey Bay Aquarium, Fisherman’s Wharf ve El Estero Parkını görüp şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Gemimiz saat 18.00'de limandan ayrılacaktır. 

6. Gün DENİZDE SEYİR

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.
 

7. Gün SAN DIEGO

Gemimiz saat 08.00'de San Diego limanına yanaşacatır. San Diego, Amerika'nın en güzel şehri seçilmiştir. Okyanusun kıyısında çok şirin kafelerin ve hediyelik eşyalar satan dükkânların bulunduğu Sea Port Village, Tom Cruise’lu Top Gun filminin çekildiği Midway uçak gemisi, İspanyolların köle ticaretinde kullanmış olduğu Star of India gemisi, Downtown’in kalbi olarak anılan ve San Diego’nun sembolü haline gelmiş GasLamp Quarter gezilecek yerler arasındadır. San Diego’nun zenginlerinin yaşadığı, içinde Marlyin Monroe’nin ünlü "Bazıları Sıcak Sever" filminin de çekildiği ve Amerika’daki en büyük tek parça ahşap yapısı olan Hotel Del Coronado’nun içinde bulunduğu Coronado adası gezmeye değer yerler arasındadır. Sonrasında İtalyanların yaşadığı ve İtalyan mimari özelliklerinin hakim olduğu Little Italy, Kaliforniya’nın doğum yeri olarak bilinen 1800’lü yılların mimarisine sahip, 2005 ve 2006 yıllarında üst üste Amerika’nın en çok ziyaret edilen eyalet parkı olan Old Town’a gidebilirsiniz. Günümüzün sonunda Premium Outletler zincirinin en büyük outletlerinden biri olan Las Americas Premium Outlets’te alışveriş yapabilirsiniz. Gemimiz saat 22.00'de limandan ayrılacaktır. 

8. Gün ENSENADA

Gemimiz saat 08.00'de Ensenada limanına yanaşacaktır. Burası Meksika'da Cruise gemilerinin ikinci en çok ziyaret ettiği liman şehridir. Yapabileceğiniz ekstra turda şehir merkezinin yani sıra Amerika kıtasının kuzeyindeki en büyük Gayzer olan Ensenada La Bufadora Gayzerini görebilir, La Bufadora’yı gezdikten sonra hemen orada kurulan mahallî pazardan Meksika'ya özgü hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Gemimiz saat 17.00'de limandan ayrılacaktır.
 

9. Gün LOS ANGELES - İSTANBUL

Gemimiz saat 06.15’de Los Angeles limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve Los Angeles Havalimanı’na transfer. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrasında Türk Havayolları’nın TK 10 no’lu seferi ile saat 19.25’de İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.TUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Türk Havayolları ile İstanbul – Los Angeles - İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
* Los Angeles'da 1 gece 1.sınıf otelde konaklama
* Gemide 7 gece tam pansiyon konaklama ve gemi içerisindeki tüm aktiviteler
* Programda belirtilen tüm transferler
*Tecrübeli rehberlik hizmeti (Grup 20 Kişi olduğu takdirde)


TUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler
* Kişisel harcamalar
* Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek ekstra turlar
* Havalimanı ve Liman vergileri
* Geminin servis personeli bahşişleri
* Vize ücreti.
* Yurtdışı çıkış harcı.


NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER

*Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve Princess Cruises şirketlerinden alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten STH Travel sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü STH Travel programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.
*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 20 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir.
*Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurmak zorundadırlar.
*Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu edenler yemeklerini geminin başka restoranlarında da alma hakkına sahiptirler.
*Özellikle gemi seyahatiniz esnasında sizlere başkalarının telefon ile ulaşması son derece zordur. Geminin uydu sistemi ile görüşmeler sağlanabilir ancak dakikası yaklaşık 17 USD civarındadır.(taxlar dahil).
*Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide alışveriş ve casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.
*Gemiye içki sokmak kesinlikle yasaktır.
*Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından önemlidir.
*Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.
*Geminin uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Dakikası yaklaşık 1,5 USD civarındadır.
*Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da STH Travel sorumlu olmayacaktır.
*Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir.
*Vize alımları için en az 15 iş günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız.
STH Mice