• Norwegian Spirit İskandinavya & Fiyordlar
  • Norwegian Spirit İskandinavya & Fiyordlar
  • Norwegian Spirit İskandinavya & Fiyordlar
  • Norwegian Spirit İskandinavya & Fiyordlar
  • Norwegian Spirit İskandinavya & Fiyordlar
  • Norwegian Spirit İskandinavya & Fiyordlar

Norwegian Spirit İskandinavya & Fiyordlar

 
TÜM YERLERİMİZ DOLMUŞTUR

İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ
2.396,00 EUR
İç Kabin Kişi Başı (All Inclusive)
2.396,00 EUR
Dış Kabin Kişi Başı (All Inclusive)
2.924,00 EUR
Balkonlu Kabin Kişi Başı (All Inclusive)
3.947,00 EUR


TUR KODU BAŞLANGIÇ TARİHİ BİTİŞ TARİHİ
G190614NCL 14.6.2019 26.6.2019
GÜN LİMAN VARIŞ KALKIŞ
1 Southampton, England, United Kingdom, GB
2 Denizde, D
3 Stavanger, Norway, NO
4 Trondheim, Norway, NO
5 Svartisen, Norway, NO
6 Hammerfest, Norway, NO
7 Honningsvag, Norway, NO
8 Denizde, D
9 Geiranger, Norway, NO
10 Flaam, Norway, NO
11 Haugesund, Norway, NO
12 Denizde, D
13 Southampton, England, United Kingdom, GB


1. Gün SOUTHAMPTON

Gemimiz limandan saat 17.00'de ayrılacaktır.

2. Gün DENİZDE SEYİR

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.

3. Gün STAVANGER

Gemimiz saat 08.00'de Stavanger limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrasında yaklaşık 117 bin kişinin yaşamış olduğu Stavanger' i dolaşmak isteyen misafirlerimiz, gemiden çıkış yapabilirler. Stavanger, Norveç'in 4. büyük şehridir. Norveç'in petrol merkezi olarak bilinir. Sahip olduğu liman bölgedeki en önemli limanlardan- dır. Limanın yakınında tarihi bir konserveleme müzesi bulunmaktadır. Bu müze,eskiden dünyanın her köşesine sardalya konservesi üreten bir fabrika olmasından dolayı önem taşır. Ayrıca Stavanger'de NATO'ya ait bir Müşterek Harp Merkezi bulunmaktadır. Stavanger, Liverpool'la beraber 2008 Avrupa Kültür Başkenti'dir. Dileyen misafirler Lysefjord içerisinde tekne turlarına katılarak Pulpit Kayası'nı görebilirler, Gloppedal Suren Vadisi'ne gidip bazıları bir evden daha büyük boyutlara sahip binlerce kayayı görebilirler, Gloppedal Vadisi aynı zamanda Almanların 2. Dünya Savaşı'nda Norveç' e girdikleri yer olarak bilinir. Daha sonrasında Gamle Stavanger olarak bilinen Avrupa'nın en iyi ahşap evlerinin bulunduğu bölgeyi gezebilirsiniz. Gemimiz saat 16.00'da limandan ayrılacaktır. 

4. Gün TRONDHEIM

Gemimiz saat 15.00'de Trondheim limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberin düzenleyeceği ekstra turlara katılabilirler. Gemimiz saat 23.00'de limandan ayrılacaktır.

5. Gün SVARTISEN GLACIER

-

6. Gün HAMMERFEST

Gemimiz saat  08.00'de Hammerfest limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberin düzenleyeceği ekstra turlara katılabilirler. Gemimiz saat 20.00'de limandan ayrılacaktır.

7. Gün HONNIGSVAG

Gemimiz saat  08.00'de Honningsvag limanına yanaşacaktır. Burada arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Dünya’nın tepesi olarak anılan bu burunu (North Cape) Avrupa’nın en kuzey noktası olarak addedebiliriz. Yüzlerce metre yükseklikte çorak ve yalçın kayalar üzerindeki bu eşsiz noktada Kuzey Kutbu’nda hissedeceksiniz.  Kalışımız süresince, çevrede yürüyüş yapabilir, konuk evinde kahvenizi yudumlayabilir, dünyanın ilk 180 derece açılı ekranından Kuzey Burnu’nun olağandışı coğrafyasını ve asırlardır bu bölgenin zor şartlarında yaşayan insanların hayatlarını gösteren Nordcap filmini izleyebilir, dünyanın en kuzey noktasındaki şapelini ziyaret edebilirsiniz. Yanınıza Anorak ve Montlarınızı almayı unutmayın. Gemimiz saat 16.00'da limandan ayrılacaktır. 

8. Gün DENİZDE SEYİR

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.

9. Gün GEIRANGER

Gemimiz saat 10.00'da Geiranger limanına  yanaşacak ve seyir halinde geçecek. Storfjord’un sonundaki çatalda iki büyüleyici köy…ilk tanımı kuzeye giden posta rotası…şimdilerde ise turizm merkezi… Saat 12.00'de yanaşacağımız Geiranger'de gezimiz şehirden başlayıp, Kartal Yolu’ nu takiple 1476 m yükseklikteki Dalsnibba dağınının terasında ve Flydal seyir Platformundan göreceğiniz manzara ile devam edecek. Zirveye çıkarken 180 derece açılı 10 virajlı yolda da ayrı bir heyecan yaşayacaksınız. Ayrıca Avrupa nın en derin gölü olan Hornindal Gölü görülecek ve Stryn adlı yerleşim beldesini göreceksiniz. Vadiye döndüğümüz de kalan zamanımızı değerlendirmek için Norveç ürünlerinin en kaliteli örneklerini bulabileceğiniz mağazalar sizi bekliyor. Gemimiz saat 19.00'da limandan ayrılacaktır. 

10. Gün FLAAM

Gemimiz saat 10.00'da Flaam limanına yanaşacaktır. Ancak geminin yanaşmasından öncesinde Norveç'in fiyortlarının güzelliğini görebilmek ve doğayı yaşayabilmek için gemi yanaşmadan bir iki saat önce açık güverteden manzarayı izlemenizi öneririz.Flaam, yaklaşık 350 kişinin yaşamış olduğu bir balıkçı kasabasıdır. Ve burada Avrupanın en güzel manzarasına sahip, romantik Flaam Treni bulunmaktadır. Flaam' dan bu eski ahşap trene binip Mirydal' a gidilebillir. Ve 2 rakımlı Flaam' dan 866 rakımlı Mirydal' a giderken şelaleler, vadiler, küçük kasaba ve köylerden geçilir. Daha sonrasında Tivinde Şelalesi'ni ve içeni güzelleştiren suyunu görmeye gidilebilir. Burada fotoğraflar çekildikten sonra bir zamanların Viking Yerleşimi olarak bilinen Gudvangen' e gidilebilir ve mükemmel fotoğraflar çekmiş olarak gemiye dönebilirsiniz. Gemimiz saat 19.00'da limandan ayrılacaktır.

11. Gün HAUGESUND

Gemimiz saat 07.00'de Haugesund limanına yanaşacaktır. Her yıl Norveç Film Festivaline de ev sahipliği yapan, Norveç Denizinin kiyisinda, vahşi doğa ile çevrelenmiş bir liman kenti. Burada arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Haugesund Şehir Turu” na katılabilirler. Turumuz sırasında, panoramik turumuzu yaparak, Forresfjord'un tepesinde bulunan Arquebus Savaş Tarihi Müzesi'ne gideceğiz. 2.Dünya Savaşı sırasında yerel halkın yaşantısı ve topraklarını korumak için neler yaptıklarını belgeleri ve buluntuları ile 2000mlik bir fabrika binası üzerine kurulmuş olan müzede görebileceksiniz. Müze ziyaretinden sonra 227 m. yükseklikteki Haugesund ve çevresinin muhteşem manzarasını görebileceğiniz Steinfjellet manzara noktasına çıkacağız. Ardından, 1872 tarihli Haraldshaugen Anitini ziyaret edeceğiz. Anıt, Kral Harald'in 872 yılında Norveç Krallığı’nı birleştirdiği Harfstjord Savaşı’nın 1000 yıldönümü şerefine yapılmış. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası gemiye dönüş. Gemimiz saat 16.00'da limandan ayrılacaktır.

12. Gün DENİZDE SEYİR

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.

13. Gün SOUTHAMPTON

Gemimiz saat 05.00'de Southampton limanına yanaşacaktır.
 TUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

•TERCİH ETTİĞİNİZ KATEGORİDE TUR SÜRESİNCE HER ŞEY DAHİL KONAKLAMA.
•GEMİDE HER ŞEY DAHİL KONAKLAMA. (GEMİNİN BARLARINDA VE RESTORANLARINDA ALINACAK TÜM İÇECEK ÇEŞİTLERİNDEN EN AZ 1 MARKA ÜCRETSİZ VE SINIRSIZ OLARAK SERVİS EDİLMEKTEDİR)
•FREE STYLE CRUISING KONSEPTİNDE 24 SAAT AÇIK A LA CARTE RESTORANT.
•HER GÜN VE GECE İÇİN HAZIRLANMIŞ BROADWAY TARZI  EĞLENCE, ANİMASYON VE ŞOVLAR
•GEMİDEKİ SABAH, ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ, ARA İKRAMLAR, 24 SAAT AÇIK A’LA CARTE RESTORAN.
•FITNESS & SPOR SALONU KULLANIMI.
•SERVİS ÜCRETLERİ (GÜNLÜK KİŞİ BAŞI 10€)


TUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

•SAĞLIK HİZMETLERİ.
•KARA TURLARI.
•KİŞİSEL HARCAMALAR.
•UÇUŞLAR
•YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (15TL)
•GEREKLİ VİZENİN ÜCRETİ.


NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER

•Program belirtilen saatler Norwegian Cruise’un açıkladığı saatlerdir. Gemi şirketi saatlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
•Umuma mahsus pasaportlar için çok girişli schengen vizesi gerekmektedir. 
•Hizmet, diplomatik ve hususi pasaportlar için vize gerekmemektedir.
•Programda belirtilen fiyatlar başlangıç fiyatı olup, güncel fiyatlar için acentenizden teyit alabilirsiniz.
•Tura katılacak misafirlerin en az 6 ay geçerliliği olan yırtılmamış pasaportları ve seyahat süresini kapsayan vizeleri olması gereklidir.
•Gemi kalkışından 1 saat önce tüm yolcular gemiye giriş yapmış olmak durumundadır. Gemiden çıkarken mutlaka geminin kalkış saatini resepsiyondan teyit edilmesi gerekmektedir.
•Gemiye su ısıtıcısı, yanıcı ve kesici maddelerin girişi güvenlik sebebi ile yasaktır.
•Türkçe rehberli programlarda yolcular uçuştan 3 saat önce uçuşun yapılacağı havalimanında bulunmalıdır. Havalimanında yaşanacak teknik bir arıza sebebi ile uçuşunu gerçekleştiremeyen yolcular için acentemiz sorumlu değildir.
•Turun son günü sabah gemiden çıkıp havalimanına transferiniz fiyata dahildir. Misafirlerimizin tamamı katılım göstermesi halinde cüzi bir ücret karşılığında, zamanımız elverdiği süre içerisinde rehberiniz çevre şehirlere gezi düzenleyebilir.
STH Mice